چگونه سبک ویلای مناسب خود را انتخاب کنیم ؟ راهنمای جامع انتخاب ویلای مناسب

انتخاب ویلای مناسب

داشتن یک ویلای لاکچری و لوکس رویایی است که همه ما به آن فکر می کنیم و تلاش می کنیم تا بتوانیم روزی صاحب یک ویلای خاص بشویم اما موضوعی که مطرح است این است که چگونه سبک ویلای مناسب خود را انتخاب کنیم ؟ امروزه شاهد طراحی و معماری های مختلفی در ویلا هستیم؛ از این رو انتخاب های متنوع و زیادی در پیش رو است که مسئله خرید ویلای مناسب را سخت می کند. این مقاله از ویلاسازی تالیف شد تا با ارائه راهنمای جامع انتخاب ویلای مناسب شما را در انتخاب ویلای مناسب یاری دهد.

 

همه چیز درباره انتخاب ویلای مناسب

در این بخش از مقاله قرار است با همه چیز درباره انتخاب ویلای مناسب آشنا شوید. از آنجایی که بیشتر افراد از زندگی شلوغ و پر سروصدای شهری به خرید ویلا در منطقه های اطراف شهر روی آورده اند، مسئله خرید ویلای مناسب بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. قبل از هر چیزی باید منطقه دلخواه خود برای ویلا را انتخاب کنید. برای مثال قصد انتخاب ویلایی را دارید که در منطقه ساحلی بوده و چشم اندازی رو به دریا و ساحل داشته باشد و یا اینکه در داخل یک جنگل سرسبز و خوش آب و هوا قرار گرفته باشد؟ انتخاب ویلای مناسب باید با توجه به عوامل مختلف مانند آب و هوا، شرایط رفت و آمد، محل قرارگیری ویلا، نوع مصالح ساختمانی و متریال های استفاده شده در ویلا و مواردی از این قبیل، صورت بگیرد.

 

بیشتر بخوانید: هزینه طراحی ویلا

 

انتخاب ویلاهای با سبک کلاسیک

استفاده از سبک معماری های قدیم در ساخت و طراحی ویلا، سبک مورد علاقه برخی از خریداران است. طراحی ویلا به سبک کلاسیک، جلوه و معماری بسیار زیبا و جذابی را به ویلا می بخشد و آن را از سایر ویلاها متمایز می کند. در این سبک می توان شاهد ویژگی هایی مانند ستون های بسیار بلند و سرستون های جذاب در نما، به کار رفتن یک متریال مشخص در کل نما مانند سنگ، به کار بردن خطوط خمیده و رعایت تقارن در طراحی ویلا، استفاده از نورپردازی ها در ویلا برای زیباتر جلوه دادن آن و دیگر موارد بود. انتخاب ویلاهای با سبک کلاسیک می تواند برای افرادی که مجذوب عظمت و زیبایی سبک های کلاسیک و قدیمی هستند، یک انتخاب ویلای مناسب به سبک کلاسیک به شمار رود.

 

انتخاب ویلای مناسب (کلاسیک)

 

انتخاب ویلا به سبک مدرن

آیا شما هم شیفته سادگی و در عین حال جذابیت بسیار زیاد و چشمگیر سبک های مدرن هستید؟ پیشنهاد ما به شما انتخاب ویلا به سبک مدرن است. معماری و طراحی که در این سبک به کار میرود هیچ زمان جذابیت خود را از دست نداده و به هیچ عنوان قدیمی نمی شود. اگر به دنبال چنین ویلایی هستید که برای مدت طولانی از آن استفاده کنید و همیشه و در همه زمان زیبایی ظاهرش باقی بماند، طراحی ویلا مدرن، می تواند یک انتخاب مناسب ویلا برای شما باشد. خطوط افقی و عمودی در نما، عدم وجود تقارن، استفاده از المان های منظم در نما مانند المان های هندسی، استفاده از نور طبیعی و به کار بردن چندین متریال مختلف در ساخت و طراحی ویلا از ویژگی های سبک مدرن به شمار می روند.

 

انتخاب ویلای مناسب (مدرن)

 

بیشتر بخوانید: بازسازی دفتر کار

 

انتخاب ویلای مناسب با سبک نئوکلاسیک

اگر مجذوب زیبایی سبک های کلاسیک هستید اما از زیبایی سبک های مدرن هم نمی توانید دل بکنید و انتخاب یکی از این دو سبک برای شما سخت است، ما به شما سبک نئوکلاسیک را پیشنهاد می کنیم. سبک نئوکلاسیک ترکیبی از هر دو سبک کلاسیک و مدرن است که در آن از المان های ساده ای استفاده شده است که هم تداعی عظمت سبک کلاسیک بوده و هم با سادگی اش سبک مدرن را به نمایش می گذارد. هزینه ساخت یا خرید ویلا در سبک نئوکلاسیک بسیار مناسب بوده و نسبت به سبک های معماری مدرن و کلاسیک هزینه ارزان تری دارد.

 

انتخاب ویلای مناسب (نئو کلاسیک)

 

بیشتر بخوانید: هزینه ساخت ویلا

 

انتخاب ویلای مناسب با سبک مینیمال

یکی از سبک های معماری که به سبک مدرن نزدیک بوده و مورد پسند اکثریت باشد، سبک مینیمال است که امروزه در بیشتر ویلاها می توان شاهد آن بود. در طراحی و ساخت ویلاهای با سبک مینیمال از یک متریال مشخص مانند بتن اکسپوز و سیمان سفید استفاده می شود. از ویژگی های این سبک می توان به داشتن پلان های باز، نمای ساده و عدم وجود تزئینات و شلوغی در آن، به کار بردن شیشه و بازشوها در طراحی آن و مواردی از این قبیل اشاره کرد که برای افرادی که به دنبال چنین مواردی هستند، یک انتخاب ویلای مناسب به حساب می آید.

 

انتخاب ویلای مناسب (مینیمال)

 

بیشتر بخوانید: بازسازی منزل

 

سخن آخر

از نکته های مهم قبل از خرید ویلا، انتخاب ویلای مناسبی است که باید با توجه به عوامل مختلف که یکی از مهم ترین آن ها سبک ویلا و منطقه قرارگیری ویلا در آن است، صورت بگیرد. در این مقاله به طور کامل با انواع سبک های معماری و طراحی ویلا آشنا شدیم که می تواند کمک زیادی در انتخاب و تصمیم گیری شما داشته باشد. اگر نیاز به راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر هستید می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. سبک های طراحی ویلا چگونه هستند؟

سبک کلاسیک، سبک مدرن، سبک نئوکلاسیک و سبک مینیمال از سبک های پرطرفدار و لوکس در ویلاها به حساب می آیند.

 

  1. چگونه ویلای مناسب انتخاب کنیم؟

عوامل مختلفی وجود دارند که در انتخاب ویلای مناسب تاثیرگذار هستند که از آن ها می توان به منطقه قرارگیری ویلا، سبک طراحی و معماری و همچنین متریال به کار رفته در آن اشاره کرد.

 

مطالب مرتبط

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *