آشنایی با انواع پنجره برای ویلا / چه نوع پنجره ای برای چه سبک ویلایی مناسب می باشد؟

انواع پنجره برای ویلا

به‌طور معمول سازندگان به نمای ویلا بسیار اهمیت می‌دهند، زیرا نمای یک سازه، درواقع نخستین چیزی است که به عموم چشم افراد می‌خورد. به‌همین جهت امروزه بازار رقابت در نمای ویلا و استفاده از پنجره در آن بسیار داغ است. در این مقاله از وب‌سایت ویلاسازی به این موضوعات می‌پردازیم: آشنایی با انواع پنجره برای ویلا – چه نوع پنجره ای برای چه سبک ویلایی مناسب می باشد؟

درواقع پنجره‌ها بخشی مهمی از نمای شیشه‌ای یک ویلا محسوب می‌شوند. از سویی دیگر پنجره مهم‌ترین منبع نور ورودی یک سازه به‌حساب می‌آید؛ که باید توجه زیادی به طراحی و شکل به کارگیری آن در ویلا شود. در حقیقت زیبایی پنجره جدا از کیفیت، کارایی باید با ویلا دارای تناسب مطلوب باشد تا نمایی زیبا برای آن ایجاد کند. در ویلاسازی قصد داریم تا شما مخاطبان محترم را با انواع پنجره برای ویلا آشنا نماییم، پس در ادامه با ویلاسازی همراه باشید.

 

انواع پنجره برای ویلا

همان‌طور که در مطالب بالا اذعان شد، پنجره نقش مهمی در نمای کلی یک سازه ویلایی دارد. درواقع این عنصر کاربردی دریچه نو.ر یک سازه مسکونی به‌شمار می‌رود که در شکل و کیفیت انتخابی متریال آن باید دقت بالایی داشت. در ادامه این مقاله از ویلاسازی به معرفی انواع پنجره برای ویلا خواهیم پرداخت.

 

۱. پنجره تمام شیشه ای برای ویلا

به‌طور کلی از این نوع از پنجره ها در اماکنی استفاده می‌شود که از چشم‌اندازهای اطراف آن بسیار عالی باشند. همان‌طور که از نام این پنجره ها پیداست، انواع آن تماماً از شیشه ساخته شده می‌شوند که می‌توانند برای ساکنین ویلا دیدی وسیع رو به جنگل یا دریا را به ارمغان آورند.

از دیگر مزایای پنجره تمام شیشه‌ای، می‌توان به اجازه ورود طیف گسترده‌ای از نور طبیعی به داخل ویلا اشاره کرد. البته در این بین جنس این شیشه‌ها به‌طور معمول باید دو یا سه جداره باشد. زیرا این ویژگی امنیت بالایی در مقابل شکستگی و آسیب‌های احتمالی برخوردار است و هم‌چنین تحت عنوان عایق مناسب به‌شمار می‌رود. البته جهت تأمین امنیت او بالا بردن مقاومت شیشه در مواجه با شکستن، می‌توان از شیشه سکوریت برای ویلا بهره‌مند شد. مدل پنجره شیشه سکوریت در به کارگیری نمای شیشه‌ای ویلا گزینه‌ای بسیار کارآمد و مناسب محسوب می‌شود.

 

پنجره تمام شیشه ای برای ویلا

 

۲. پنجره هایی در اشکال غیر متداول برای ویلا

به‌طور معمول از متداول‌ترین اشکال هندسی انواع پنجره ها برای ویلا ، مربع یا مستطیل محسوب می‌شوند. ولی امروزه ما می‌توانیم برحسب جذابیت بخشیدن به طراحی نمای ویلا، از اشکال غیر متداول جهت ساخت یک پنجرهاستفاده نماییم. به‌عنوان مثال ما می‌توانیم از پنجره‌های چند ضلعی، دایره‌ای، نیم دایره‌ای یا ترکیبی از آن‌ها جهت نمای پنجره ویلای استفاده نماییم. البته انواع بسیار زیادی از این نوع پنجره‌ها وجود دارند که باتوجه به سلیقه و نوع معماری ویلا می‌توان از آن‌ها بهره‌مند شد.

 

پنجره هایی در اشکال غیر متداول برای ویلا

 

۳. پنجره های قوس دار یا منحنی

درواقع انواع پنجره های قوس‌دار یا منحنی برای ویلا نوعی از پنجره ها هستند که براساس فرآیند و محاسبات ویژه‌ای توسط دستگاه خم می‌شوند. به‌طور کلی پنجره‌های منحنی از کاربردهای جذابی برخوردار هستند. به‌عنوان مثال می‌توان پنجره‌ای را درست در گوشه یا محل اتصال دو دیوار به یکدیگر تعبیه نمود. هم‌چنین برای شیشه راه پله هم می‌توان از این پنجره بهره‌مند شد. در کل موارد استفاده از پنجره منحنی خیلی زیاد است که استفاده از آن به نظر طراح، سبک و فضای ویلای ما بستگی دارد.

 

پنجره منحنی برای ویلا

 

۴. پنجره دوجداره برای ویلا

پنجره UPVC درواقع از رایج‌ترین و برترین انواع پنجره برای ویلا می باشد که امروزه اکثر ساختمان‌ها از آن استفاده می‌نمایند. این نوع از پنجره‌ها مزایای زیادی دارند که موجب شده تا اشخاص زیادی از آن استفاده نمایند. پنجره دوجداره در حقیقت یک عایق صدا، سرما و گرما هم به‌شمار می‌‍رود؛ که ار کیفیت بالاییبرخوردار هستند و در مقابل آتش یا رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارند. هم‌چنین از نظر جلوگیری از هدر رفتن انرژی در فصول سرد گرم بهترین گزینه انتخابی به‌حساب می‌آیند.

 

پنجره دوجداره برای ویلا

 

 

۵. پنجره دوجداره ریلی یا کشویی برای ویلا

درواقع انواع پنجره کشویی برای ویلا به دو شکل قابلیت اجرا دارد. نوع اول پنجره‌هایی در ابعادی معمولی همانند سایر پنجره‌هایی که روی دیوار جای گرفته‌اند. یک مدل دیگر این نوع پنجره در ابعادی بزرگ تر و تمام قد قابل اجراست که اغلب جهت درب‌های ورودی یا درب تراس استفاد می‌شود. این پنجره‌ها در باز و بسته شدن درست همانند کشو هستند.

 

پنجره کشویی برای ویلا

 

۶. پنجره ثابت (دیوار شیشه ای)

درواقع انواع پنجره ثابت برای ویلا که به پنجره فیکس شهرت دارند همانطور که از هیچ لولایی جهت باز یا بسته شدن برخوردار نیستند. در حقیقت این پنجره ها تنها به عنوان یک قاب بر روی دیوار هستند که به دیوار شیشه ای هم شناخته می‌شوند. با استفاده از این این پنجره ها در طراحی ویلا نور طبیعی به محیط ویلا وارد می‌شود و فضایی دلنشین را برای ساکنین آن به ارمغان می‌آورد. پنجره ثابت می‌تواند با حالت باز یا بسته شونده هم ترکیب گرد؛ به‌شکلی که بخشی از پنجره حالی ثابت داشته باشد و بخش دیگر آن باز و بسته شود.

 

پانوراما برای ویلا

 

 

۷. پنجره آلومینیومی ترمال بریک

درواقع نمونه پیشرفته انواع پنجره های آلومینیومی ساده برای ویلا ، نوع ترمال بریک آن به‌شمار می‌رود. به‌علت اینکه پنجره آلومینیومی معمولی امکان جلوگیری از هدر رفتن انرژی را ندارد، کارشناسان جهت رفع این مشکل، تیغه‌های پلی آمید را به یکدیگر متصل نمودند تا حالتی دوجداره را در پنجره آلومینیومی ساده فراهم سازند. به یک پنجره آلومینیومی که این ویژگی را دارد، پنجره آلومینیومی ترمال بریک اطلاق می‌شود. با استفاده از این پنجره ما پنجره‌ای از جنس آلومینیوم دارید که حالتی دوجداره داشته و از هدر رفتن انرژی جلوگیری به‌عمل می‌آورد.

 

پنجره آلومینیومی ترمال بریک برای ویلا

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

 

۸. پنجره آلوود برای ویلا

شاید نام این نوع از پنجره برای ویلا کمتر به گوش‌مان خورده باشد، درواقع یکی از انواع ترکیبی پروفیل پنجره ها به‌شمار می‌رود. این نوع از پنجره ها با ترکیب آلومینیوم و چوب ایجاد می‌شوند. به‌طور کلی پنجره های آلوود، یک عایق صدا و حرارت هستند که مقاومت بسیار بالایی در مقابل رطوبت، ضربات و حوادثی طبیعی دارند. هم‌چنین به‌خاطر ترکیب آلومینیوم و چوب با کارگیری آن در یک پروفیل، هر یک از آن‌ها عیب‌های دیگری را پوشش و مرتفع ساخته و دیگر نمی‌توان معایبی به این پنجره‌ها وارد کرد.

 

پنجره آلوود برای ویلا

 

۹. پنجره گیوتینی یا پانوراما

انواع پنجره گیوتینی یا پانوراما برای ویلا نیز یکی دیگر از گزینه‌های پرطرفدار در طراحی ویلا مدرن به‌شمار می‌رود. درواقع این پنجره‌ها از ویژگی‌های بارزی برخوردار هستند که عبارتند از:

  • دید بسیار وسیع و خوب
  • طراحی بسیار زیبا و مدرن
  • عایق حرارتی بسیار مناسب

 

پنجره پانوراما برای ویلا

 

نتیجه گیری

در این مقاله از وبسایت ویلاسازی به معرفی انواع پنجره برای طراحی و ساخت ویلا پرداختیم و هرکدام از آن‌ها را مورد بررسی قرار دادیم. امید است مقاله آشنایی با انواع پنجره برای ویلا – چه نوع پنجره ای برای چه سبک ویلایی مناسب می باشد؟ برای شما مخاطبین محترم مفید بوده باشد. لطفاً پس از مطالعه کامل این مقاله نظرات و تجارب شخصی خود را در زمینه انواع پنجره برای ویلا با ما در وب‌سایت ویلاسازی به اشترک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *