معرفی بهترین ویلاهای کوهستانی جهان

بهترین ویلاهای کوهستانی

بهترین ویلاهای کوهستانی چه ویژگی هایی دارند؟ در ساخت ویلاهای کوهستانی از چه متریالی استفاده می‌ شود؟ کدام سبک ویلا سازی موجب ساخت بهترین ویلاهای کوهستانی می شود؟ مناطق کوهستانی به دلیل چشم انداز زیبا و آب و هوای خوب جزو پرطرفدارترین مناطق برای ویلاسازی هستند. ویلاهای این مناطق از ویژگی های خاصی برخوردار هستند، برای مثال در ساخت آنها از متریالی استفاده می شود که با اقلیم این مناطق سازگاری دارند. در این مطلب قصد صحبت در مورد شرایط ساخت و ساز در این مناطق و معرفی بهترین ویلاهای کوهستانی جهان را داریم.

 

بهترین ویلاهای کوهستانی جهان

بخش زیادی از زمین‌های جهان، کوهستانی هستند. این مناطق به دلیل آب و هوای خوب، چشم انداز و مناظر زیبا، طبیعت بکر و بسیاری ویژگی ‌های دیگر مورد توجه طراحان ویلا هستند و برای ساخت انواع ویلاهای مسکونی و شخصی، هتل‌ ها و اقامتگاه های کوهستانی مورد استفاده قرار می گیرند. ویلاهای کوهستانی زیادی در سطح جهان وجود دارند که با طراحی خاص و متفاوت خود در بهترین اقلیم های دنیا، شهرت جهانی دارند. به عنوان چند نمونه از این ویلاها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 

ویلای کوهستانی

 

۱. آمنگانی

در حاشیه خلیج جکسون هول، یکی از معروف ترین ویلاهای اقامتی کوهستانی دنیا، یعنی هتل آمنگانی قرار دارد. این هتل منظره ای بی نظیر از کوه های گراند تتون و دره های اطراف آن دارد. نمای این ویلای کوهستانی فوق العاده زیبا، سنگی است که با اقلیمی که در آن ساخته می شود، همخوانی دیدنی و بی نظیری دارد. تمام سوئیت های این ویلا رو به استخری که در فضای باز ساخته شده چشم انداز دارند تا مسافران در هوای سرد این کوهستان برفی، فضایی تماشایی داشته باشند.

 

۲. هتل وایلد فلاورهال (Wildflower Hall)

از دیگر اقامتگاه هایی که به سبک ویلاهای کوهستانی طراحی و ساخته شده، هتل Wildflower Hall را می توان نام برد. این هتل در یکی از کوهستان های بکر دنیا ساخته شده و چشم انداز آن به حدی دیدنی است که حتی تصاویر آن شما را مبهوت می کند. استخرهای سنگی رو به کوه و جنگل، منظره تماشایی کوهستان برفی با مسافرانی که به اسکی و ورزش های زمستانی در آن می پردازند، بسیار جلوه این هتل ویلای کوهستانی را چندین برابر می کنند.

 

۳. هتل Altapura

یکی دیگر از اقامتگاه های ساخته شده به سبک ویلاهای کوهستانی، هتل آلتاپورا در فرانسه است. این هتل هم چشم اندازی رو به کوهستان برفی دارد و با 88 اتاق پذیرای مهمانانی است که قصد اقامت در کوهستان و لذت بردن از منظره و هوای پاک این منطقه را دارند. طراحی داخلی این هتل کاملا متناسب با فضای کوهستان است و در اتاق های آن از انواع پوست و چرم طبیعی و مصنوعی استفاده شده تا حس گرمایی از جنس طبیعت وحشی را به مسافران انتقال دهند.

 

۴. اقامتگاه مجستیک یوسمیت

ویلاهای کوهستانی به مواردی که تا اینجا معرفی کردیم ختم نمی شوند. یکی دیگر از ویلاهای کوهستانی و جذاب دنیا با چشم اندازی زیبا، متریال متناسب با کوهستان و معماری بی نظیر، اقامتگاه مجستیک یوسمیت است که در کشور آمریکا و نزدیک پارک ملی کوهستانی با همین نام ساخته شده است.

 

۵. هتل کیمامایا

هتل کیمامایا در کشور ژاپن، واقع در هاکیادو یکی دیگر از هتل های ساخته شده به سبک وبلاهای کوهستانی است که طراحی بی نظیر و متناسب با این منطقه دارد. در این هتل کوهستانی که ساخته شده در اقلیمی سرد و زمستانی است از هیزم برای گرم کردن اتاق های سرد و از حمام های داغ سنگی برای گرم نگه داشتن مسافران استفاده می شود تا سرمای حضور در کوهستان با لذتی بی سابقه، تجربه شود.

 

در بهترین ویلاهای کوهستانی از چه متریالی استفاده می شود؟

ویژگی مشترک تمام ویلاهای کوهستانی استفاده از متریالی است که از همین منطقه گرفته می شوند. یکی از متریال پرکاربرد در ساخت این ویلاها، سنگ های طبیعی است که از دل کوهستان دریافت می شوند. این سنگ ها هارمونی خاصی میان ویلا و کوهستان ایجاد می کنند. در داخل این ویلاها معمولا از متریالی مانند چوب استفاده می شود تا حس گرما را حتی با تماشا کردن به افراد منتقل کند. در ویلاهای جذاب کوهستان تلاش می شود تا طراحی به گونه ای باشد که چشم انداز رو به کوه ها داشته باشند. با توجه به اینکه اغلب کوهستان ها آب و هوایی سرد همراه با سوز و سرمای فراوان دارند، در طراحی داخلی آن ها به ساخت شومینه که علاوه بر گرما، آتش را مستقیما به نمایش میگذارد هم توجه می شود. ویلاهای کوهستانی امروزه در کشور ما هم ساخته می شوند. در شمال کشور، مناطقی مثل دماوند، شمال غربی و بسیاری از مناطق دیگر ایران، بسترهای خوبی برای ساخت ویلاهای کوهستانی فراهم است. ویلاهای کوهستانی ایرانی هم با در نظر گرفتن ویژگی های این منطقه، به صورت استاندارد طراحی و ساخته می شوند.

 

سخن پایانی

بهترین ویلاهای کوهستانی، نه فقط از نظر موقعیت جغرافیایی بلکه از نظر طراحی و ساخت و ساز هم تفاوت زیادی با دیگر ویلاها دارند. همان طور که در این مطلب از ویلاسازی گفتیم، بهترین ویلاهای کوهستانی، ویلاهایی سازگار با اقلیم این منطقه و طراحی حرفه ای و خلاقانه هستند. در کشور ما هم به دلیل وجود کوهستان‌ های فراوان، بستر ویلا سازی به سبک ویلاهای کوهستانی به خوبی فراهم است. در صورتی که قصد ساخت و ساز ویلا در این مناطق را دارید، کافی است با کارشناسان ما در ویلاسازی ارتباط بگیرید تا راهنمایی های لازم در این زمینه را به شما ارائه کنند.

 

سوالات متداول

۱. در طراحی ویلاهای کوهستانی به چه نکاتی توجه می شود؟

مهم ترین نکته ای که در طراحی ویلاهای کوهستانی به آن توجه می شود، داشتن هارمونی بین ویلا و کوهستان است که از طریق انتخاب مصالحی از همین منطقه اجرا می شود.

۲. بهترین ویلاها و اقامتگاه های کوهستانی دنیا کدامند؟

آمنگانی، هتل وایلد فلاورهال و هتل کیمامایا از جمله ویلاها و اقامتگاه های کوهستانی معروف دنیا هستند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *