طراحی ویلای مدرن سبک 2023

موضوعات این مقاله

طراحی ویلای مدرن چیست |مجموعه ویلاسازی

طراحی ویلای مدرن سبک 2023

طراحی ویلای مدرن چیست ؟ طراحی ویلای مدرن انتخابی زیرکانه برای گذراندن تعطیلات و دورهمی های آخر هفته می باشد. در دنیای شلوغ امروز فضای ویلای مدرن به عنوان مکانی ساده و آرامبخش، مزیت بزرگی محسوب می شود. طراحی ویلا به سبک مدرن با تاکید بر فانکشن (عملکرد گرایی) و سادگی با مورد استفاده قرار دادن مصالح به روز، تکنولوژی نوین و خاص و به دور از تجمل گرایی، فضایی صمیمی و مناسب را برای ساکنین به وجود می آورد. در سال 2023 طراحی و ساخت ویلا مدرن همراه با ایده های ساده و خاص صورت می گیرد و خوب است بدانید که امروزه علاوه بر طراحی ویلا، طراحی بسیاری از موارد به سبک مدرن انجام می شود.

ویلا مدرن در واقع به سازه ای با دیوارهای ساده و پایدار با اشکال هندسی ساده، سقفی تخت و معمولی، پنجره هایی بزرگ و جدید که از چشم انداز طبیعی برخوردار است و ورودی ساده و مدرن که با فضای سبز ترکیب شده است، گفته می شود. تلفیق با طبیعت، نورپردازی طبیعی و مصنوعی، سادگی در عین متفاوت و خاص بودن و استفاده حداکثری از فضا جزو اصولی است که هیچگاه از طراحی ویلا نوین جدا نمی شوند. در طراحی این سبک تلاش می شود تا به فرم یکپارچه و به دور از تزیینات دست پیدا کرد و به علت شیک و بی آلایش بودن، از طرفداران زیادی برخوردار است. اگر شما هم به فکر طراحی و ساخت ویلا به سبک مدرن می باشید در این مقاله ما را همراهی کنید تا شما را با ویژگی ها و اصولی که در این سبک وجود دارد، آشنا کنیم.

 

آشنایی با طراحی ویلای مدرن

در ادامه مقاله طراحی ویلای مدرن چیست : برای آشنایی با طراحی ویلای مدرن این نکته را باید بدانید که این طراحی متعلق به قرن بیستم می باشد. با به وجود آمدن این سبک چهره های جدیدی از معماری نظیر سبک ارگانیک، سبک شیکاگو و مکتب هنر نو به دنیا معرفی شد، چرا‌که ما قبل از این سبک با سبک های کلاسیک و سنتی رو به رو بودیم که در آنها تزئینات حرف اول را می زند. اما معماری مدرن باعث مطرح و رایج  شدن سادگی در دنیا شد. در طراحی ویلای مدرن، بیشتر با ساختمان هایی سروکار داریم که حالت برونگرا دارند و این وظیفه را برعهده دارند تا بیشترین ارتباط و دید را با فضای خارج فراهم آورند.

در نتیجه در این سبک باید از پنجره با سطح شیشه خور زیاد به کارگیری شود و همینطور حجمی هایی که در این سبک مورد استفاده قرار می گیرد، باید ساده باشند که در بعضی طرح های این سبک حجم هایی همراه با خطوط صاف و تیز به چشم می خورند. برعکس ویلای کلاسیک که در آن از تزیینات بسیار استفاده می شود، در طراحی ویلا به سبک مدرن ما با کمترین تزئینات و تجملات رو به رو هستیم. در این سبک سعی می شود که ساده ترین متریال مورد استفاده قرار گیرد، چرا‌که رعایت هارمونی و هماهنگی مصالح منجر‌به زیبا تر شدن ظاهر ویلا می شود. در بحث نمای ویلای مدرن باید گفته شود که نمای آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به گونه ای هویت ویلا را مشخص می کند و همانطور که در بالا گفته شد در طراحی نما از متریال ساده به کارگیری می شود.

 

طراحی ویلای مدرن چیست |مجموعه ویلاسازی

 

بیشتر بخوانید: بازسازی منازل

 

ضوابط و اصول طراحی ویلای مدرن چیست

در اصل هنگامی می توان گفت که پلان ویلای مدرن از طراحی موفقی برخوردار بوده که تمام ضوابط و اصول به درستی رعایت شده باشند و هر فضا مطابق با خواسته و نیاز ساکنین آنجا طراحی و ساخته شده باشند. در ادامه می خواهیم به معرفی و توضیح اصول و ضوابط طراحی پلان ویلا مدرن بپردازیم اما در ابتدا شما را با تعدادی از اصول خاص طراحی ویلا آشنا می کنیم که به شرح زیر می باشد:

 1. ساختاری ساده و هوشمندانه
 2. فانکشن فضا
 3. تلفیق با طبیعت
 4. سطح شیشه خور زیاد
 5. به کارگیری از متریال نوین و کاربردی
 6. نمای ساده و در عین حال چشم نواز
 7. دقت در انتخاب رنگ برای فضاها

 

در ارتباط با ضوابط و اصول طراحی ویلای مدرن باید بگوییم که این نوع سبک طراحی از پیچیدگی های مخصوص به خود برخوردار می باشد و آنگونه که در ظاهر نشان می دهد ساده نیست. ضوابط طراحی ویلای مدرن هرچه بهتر و بیشتر مورد توجه قرار گیرند و رعایت شوند، به زیبایی و کارایی بیشتری منجر می گردد که در ادامه به توضیح این اصول می پردازیم:

 • مکان ساخت

در هنگام طراحی و ساخت ویلا به سبک مدرن باید به مکان ساخت توجه بسیار زیادی شود. منظور از مکان ساخت همان محل احداث ویلا است که زمین آن باید از ویژگی های خوبی برخوردار باشد و هم اینکه متناسب با نیاز و خواسته کارفرما باشد. در صورتی که زمین ساخت ویلا از قبل مشخص شده باشد، بایستی کلیه فرآیند ساخت و ساز بر طبق ویژگی های مکان ساخت مانند نرمی و شیب زمین و سایر موراد اجرا شود.

 • رنگ ها و نورپردازی

رنگ ها جزو مواردی هستند که در تزئین و طراحی فضای داخلی ویلا نقش بسیار مهمی دارند. نکته ای که وجود دارد این است که انتخاب رنگ نما و فضاهای داخلی در ظاهر نهایی ویلا بسیار تاثیر گذارند. شما می توانید رنگ های دارای هارمونی و یا متضاد را مورد استفاده قرار دهید، اما باید توجه داشته باشید که به ساکنین حس خوب و مثبت منتقل کند. نورپردازی همانند رنگ ها یک عامل بسیار مهم در ایجاد رضایت ساکنین می باشد که باید به آن توجه ویژه ای شود. در طراحی داخلی ویلای مدرن منابع نوری و مکان نصب آن ها باید به گونه ای باشد که با انواع نورپردازی از جمله تاکیدی، عمومی و دیگر موارد تطابق داشته باشد و همینطور سبب شود که کاربرد هر فضا و المان به خوبی مشخص شود.

 • رعایت تعادل

رعایت تعادل یکی از مهمترین اصولی است که باید در طراحی ویلای مدرن به آن توجه شود و اصل تعادل به سه شیوه متقارن، نامتقارن و شعاعی قابل اجرا می باشد. در طراحی داخلی ویلای مدرن کوچک تا بزرگ، اِلمان ها باید به گونه ای مورد استفاده قرار گیرند که علاوه بر ایجاد تعادل، فضایی مناسب و چشمگیر به وجود آورند.

 • پنجره ها

در طراحی ویلا های مدرن، استفاده از شیشه ها به شکل پانوراما برای پنجره ها بیشترین کاربرد را دارد. پنجره ها جزو یکی از مهمترین اِلمان های طراحی ویلای مدرن محسوب می شوند که همیشه نقش تکمیل کننده طراحی خارجی را بر عهده دارند. پنجره ها در نورگیری ساختمان کاربرد بسیار مهمی دارند که چنانچه در طراحی به تعداد مشخصی به کار گرفته شوند، فضای شما را دلباز و پرنور‌تر جلوه خواهند داد.

 • پلکان

پلکان در طراحی ویلا ها نقش بسیار مهمی را برعهده دارد هر چند که در بعضی موارد از پله ها برای متصل کردن طبقات و یا به عنوان یک عنصر تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال طراحان حرفه ای در زمینه طراحی نه تنها برای آن باید مکان مناسبی را انتخاب نمایند بلکه باید بر طبق فرم و سبک ویلا و متراژ آن اقدام به ساخت کنند.

 

بیشتر بخوانید: طراحی ویلا کلاسیک

 

طراحی ویلای مدرن چیست |مجموعه ویلاسازی

طراحی ورودی ویلا مدرن

طراحی ورودی ویلا مدرن، جزو مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای شود و به علت قرار داشتن در معرض دید، مهمترین قسمت فضای بیرونی محسوب می شود. هر فردی زمان ورود به ویلا به صورت ناخودآگاه به طراحی فضای ورودی توجه می کند. اگر شیوه طراحی به طور اصولی و مناسب باشد، سبب می‌شود که توجه بیننده را به خود جلب کند و از طرفی هم به ارائه ویژگی های مشخص فضای داخلی می پردازد. توصیه می شود که در طراحی ورودی ویلا از طراحان حرفه ای کمک بگیرید تا از یک فضای خاص و اصولی برخوردار شوید.

می توانید قسمت ورودی ویلا را توسط وسایل تزئینی خاص دکور کرده و یا از عناصر گوناگون به منظور زیبا تر شدن فضا کمک بگیرید. در نتیجه دقت کردن به دکوراسیون و طراحی ورودی ویلا یکی از موارد مهمی است که باید در طراحی پلان های مدرن در نظر گرفته شود. نورپردازی درست در این قسمت تاثیر بسیار زیادی بر ناخودآگاه افراد هنگام ورود به خانه دارد. در صورتی که تمایل به ساخت ویلا به سبک مدرن دارید می توانید از طراحان حرفه ای ما در ویلاسازی راهنمایی بگیرید و در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد هزینه ها و سایر مراحل ساخت و طراحی می توانید از طریق شماره تماس دفتر 02188912114 با ما در ارتباط باشید و یا به آدرس شرکت واقع در خیابان کریم خان به صورت حضوری مراجعه نمایید.

 

مطلب پیشنهادی: محوطه سازی ویلا

 

طراحی ویلای مدرن چیست |مجموعه ویلاسازی

تفاوت سبک مدرن و کلاسیک

سبک مدرنسبک کلاسیک
مورد استفاده قرار دادن متریال ساده مانند سیمان سفیداستفاده از متریال تجملاتی و پر قدرت مانند سنگ
نما و حجمی بسیار سادهتزئینات و جزئیات چشمگیر و بسیار زیاد
سطوح شیشه خور بسیار زیادسطوح شیشه خور بسیار کمتر
به کارگیری از خطوط تیزبه کارگیری از خطوط منحنی
مورد استفاده قرار دادن اشکال نامتقارنمورد استفاده قرار دادن اشکال متقارن

 

بیشتر بخوانید: طراحی رومی ویلا

 

نکات جدیدترین طراحی ویلا مدرن

بر اساس نکات جدیدترین طراحی ویلا مدرن که در سطح بین المللی تعیین شده، توجه داشتن به یک سری نکات کمک میکند تا کارفرمایان به نتیجه مطلوب در مرحله نهایی دست یابند. ممکن است به این مورد برخورده باشید که صاحبان ویلا ها بعد از گذشت مدتی که اوقات خود را در آن فضا سپری می کنند، این نکته را بیان می کنند که یکسری فضا ها می توانستند طراحی بهتری داشته باشند. تمامی این موارد به شرطی است که تا چه میزان به نکات ریز و با اهمیت در طراحی ویلا توجه می کنید، در ادامه این نکات بسیار مهم را برای شما توضیح می دهیم.

 • مشخص کردن سایز فضاها

مشخص کردن سایز صحیح در ساخت ویلا بسیار حائز اهمیت است و در تعیین آن نباید فقط تعداد خانواده را در نظر بگیرید. زمان تعیین کردن سایز و متراژ ویلا توجه کنید که چه تعداد هستید و در آینده ممکن است چه تعدادی به افراد خانواده شما اضافه شوند و هر کدام به چه مقدار فضا احتیاج دارند. همینطور با در نظر گرفتن این موارد تکلیف فضاهایی همچون آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب ها و سایر فضاها مشخص می شود.

 • طراحی ساده و معین برای اتاق ها و طبقات

طراحی ساده و معین برای اتاق ها و طبقات یکی از نکات مهمی است که در طراحی ویلا مدرن کوچک و یا بزرگ باید در نظر گرفته شود. برعکس دیگر سبک ها که نحوه چیدمان اتاق ها از نظم و قانون خاصی پیروی نمی کند اما در سبک مدرن باید از نظم و سازماندهی معینی برخوردار باشد. جانمایی اتاق ها در طراحی ویلا های مدرن دارای اصول خاص و به تبعیت از یک فرم هندسی مشخصی می باشد.

 • طراحی باز و پیوسته

منظور از طراحی باز و پیوسته این است که طراحی ویلا های مدرن چند طبقه و یا دوبلکس باید به گونه ای باشد که بخش های داخلی آن نه تنها از هم جدا بلکه از ساختاری پیوسته برخوردار باشند. برای ویلا های مدرن بایستی برای طبقات آنها طراحی باز و پیوسته صورت گیرد به صورتی که هر فضا به طور منسجم با فضای دیگر در ارتباط باشد.

 • مشخص بودن سبک ویلا به وسیله طراحی فضای سبز و محوطه

مشخص بودن سبک ویلا به وسیله طراحی فضای سبز و محوطه جزو اصول طراحی فضای سبز ویلا مدرن محسوب می شود. طراحی محوطه باید به شکلی باشد که در اولین نگاه سبک ساخت آن مشخص شود. برای این منظور می توانید از متریال های ساده و خاص، چراغ های روشنایی محوطه، فضای مخصوص پیاده روی و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید.

 

طراحی ویلای مدرن چیست |مجموعه ویلاسازی

 

تجهیزات و متریال نوین در طراحی ویلای مدرن چیست

ئامروزه وجود تجهیزات و متریال نوین در طراحی ویلای مدرن سبب شده است که آنچه در نهایت ایجاد می شود، ایده آل ترین حالت ممکن را بدون آسیب رساندن به محیط زیست داشته باشد. مورد استفاده قرار دادن شیشه های هوشمند در پنجره ها به علت قابلیت تنظیم مقدار نور ورودی و تنظیم میزان دید از بیرون به فضای داخل ویلا، سبب بالا رفتن آسایش و رفاه ساکنین در ویلا می شود. به کارگیری از عایق های صوتی و حرارتی در دیوارها، سقف و کف علاوه بر ایجاد آسایش، منجر‌به صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. از ویژگی های ویلا مدرن می توان به استفاده از پنل های خورشیدی اشاره کرد که به منظور تامین برق مورد نیاز دارای کاربرد می باشد. متریال های دیگری نیز وجود دارد که به کار بردن صحیح و اصولی آن ها سبب جذاب تر شدن ویلا شما می شود.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون ویلای ایرانی

 

سوالات متداول

1.مهم ترین اصول و ضوابط طراحی ویلای مدرن چیست؟

هنگام طراحی ویلای مدرن باید به مواردی نظیر مکان ساخت، کاربردی بودن و کارآمدی فضای احداث، رنگ ها، نورپردازی، الگو و بافت و سایر موارد دقت شود.

2.در طراحی ویلای مدرن باید به چه نکاتی دقت کرد؟

مهمترین نکات در طراحی ویلا به سبک مدرن شامل تعیین دقیق اندازه ها، پایداری و مقاومت سازه، مشخص کردن طرح دقیق طبقات و اتاق ها و مرزبندی ها، طراحی پلان به شکل باز و پیوسته، طراحی ساده سقف، انتخاب دقی متریال ها، همخوانی سبک فضای سبز و محوطه با فضای داخلی و بسیاری موارد دیگر هستند.

3.هزینه ساخت ویلای مدرن چقدر است؟

طبیعی است که یکی از مهمترین دغدغه ها برای ساخت و طراحی ویلا هزینه تمام شده آن باشد. شاید برآورد هزینه ویلا برای افرادی که برای اولین بار می‌خواهند این کار را انجام دهند کاری دشوار و وقت گیر باشد. اما ما در شرکت ویلاسازی با توجه به تجربه و تخصصی که در ساخت و طراحی ویلا در نقاط مختلف داریم، این امکان را داریم تا قبل از هر کاری شما را از هزینه های ساخت ویلا مورد نظرتان مطلع کنیم.

 

سخن پایانی

طراحی ویلای مدرن سبب می شود که برای دور بودن از شلوغی های فضا شهری به آن پناه ببرید. با توجه به این که امروزه ما در قرن بیست و یکم زندگی می کنیم که مدرن ترین دوران به حساب می آید، در نتیجه طراحی و ساخت ویلای مدرن در این برهه زمانی گزینه مناسبی محسوب می شود. همینطور شما می توانید جهت طراحی و ساخت ویلا به سبک مدرن از طراحان ما در شرکت ویلاسازی راهنمایی بگیرید و در صورت نیاز به مشاوره می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره واتساپ 09121360868 ارتباط برقرار نمایید. به شما توصیه می کنیم که به منظور اینکه با سبک مدرن بیشتر آشنایی پیدا کنید، به قسمت طراحی ویلا مراجعه کرده و با انتخاب دسته بندی طراحی ویلا مدرن به مشاهده نمونه پروژه ها بپردازید.

امیدواریم که این مقاله با موضوع طراحی ویلای مدرن چیست برای شما عزیزان سودمند بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *