۴ تا از مهمترین نکات طراحی ویلا دوبلکس در شمال !

موضوعات این مقاله

نکات طراحی ویلا دوبلکس در شمال

نکات طراحی ویلا دوبلکس در شمال با توجه به ویژگی هایی که برای آن در نظر گرفته شده است ، در یک نقشه ی اولیه ایجاد خواهد شد . طبق این طرح اولیه ویلا ، تغییرات احتمالی پیاده سازی شده و در نهایت پلان اصلی ویلا شکل میگیرد که تمام ساخت و ساز ها مطابق با نقشه پیش میرود ‌. از یک جهت اهمیت بسیار زیادی دارد که طرح ویلا به عنوان اولین گام در مراحل طراحی سازه و محوطه سازی به شکل حرفه ای ایجاد شود . با وبسایت ویلاسازی همراه باشید.

 

ویلا اختصاصی

طراحی ویلا اختصاصی با توجه به در خواست و نظر مشتری انجام میگیرد در صورتی که تصمیم به ساخت ویلای لاکچری و اختصاصی داشته باشید میتوان سلیقه ی ابتدایی مشتری را در ساختار استاندارد لوکس سازی تطبیق داده و به یک طرح متناسب دست یافت . اختصاصی کردن ویلا ، باعث میشود یک سازه به طور کلی متمایز و منحصر به فرد با خلاقیت و تکنولوژی به روز در نهایت به دست آورید . با توجه به شرایط جغرافیایی و سلیقه و خواست مشتری ، نوع الگو طراحی ویلا لاکچری و مصالح لازم در ساخت و ساز آن تعریف شده و مطابق همان الگو پیش خواهد رفت .

در مرحله ی بعدی از نکات طراحی ویلا دوبلکس در شمال ، اسکلت ویلا بر پا شده و ساخت و ساز پیش میرود همین طور ایجاد تاسیسات ، لوله کشی ها ، اضافه کردن سقف کاذب ، سیم کشی و … از مراحل بعدی ساخت و ساز ویلا به حساب می آیند و باید در هر مرحله نسبت به سبک دکوراسیون داخلی ساختمان ویلا توجه کافی را داشت. چیزی که در ساخت ویلا باید حتما مورد توجه قرار گیرد، فاصله  گرفتن از الگوی ساخت و ساز شهری و آپارتمانی است . در ساخت چنین ویلا هایی نیازمند جریان دادن روح طبیعت و متفاوت  ساختن  این بنا ها با ساختار های شهری هستیم تا همان  حال و هوای جذاب و دوست داشتنی به وجود بیاید .

 

طراحی ویلا دوبلکس شمال

 

نکات طراحی ویلا دوبلکس در شمال

در این بخش به این کات خواهیم پرداخت که شامل موارد زیر اند :

 

۱. محوطه فضای سبز از نکات مهم طراحی ویلا دوبلکس در شمال

این مورد از نکات طراحی ویلا دوبلکس در شمال ، در طراحی ویلا اهمیت  زیادی دارد که حتما محوطه سبز را در نظر گرفته باشید . ماهیت طراحی و ساخت ویلا به شکلی است که حتما باید محوطه ای را برای ایجاد فضای سبز در نظر بگیرید و ساختمان ویلا را در آن قرار دهید . برای اینکه پتانسیل محوطه و زمین در اختیار شما چه اندازه باشد ، برای متراژ محوطه ی فضای سبز تصمیم گیری خواهد شد . هر چقدر که فضای سبز گسترده تر باشد ، در نهایت تجهیزات بیشتری در آن جای خواهد گرفت و میتوان محوطه ویلا را به شکلی کاربردی تر و زیباتر مجهز کرد .

 

۲. الگو و بافت از نکات طراحی ویلا دوبلکس در شمال

یکی از مهمترین فاکتور هایی که در طراحی ویلا های شیک اهمیت بالایی دارد ، توجه به الگو و بافت است . الگو و بافت باید در فضای بیرونی و نما و فضای داخلی هماهنگ باشد و از یک سبک و فرم یکسان پیروی کنند . برای این منظور انتخاب نوع متریال برای ساخت دیواره ها و کف ، محل قرار گیری اشیای تزیینی و سایر موارد باید بر اساس الگو و بافت انتخاب شده باشد .

 

۳. طراحی آشپزخانه

آشپزخانه به عنوان قلب دکوراسیون داخلی و محل انجام فعالیت های مهم باید در طراحی ویلای زیبا و حرفه ای از جایگاه مهمی برخوردار باشد . آشپزخانه های ویلا به صورت اپن همراه با جزیره طراحی میشوند . در طی چند سال اخیر آشپزخانه هایی با دو جزیره هم مد شده اند که بسته به سلیقه صاحبان ویلا میتوان در طراحی لحاظ نمود . در کنار این موارد باید در طراحی آشپزخانه ویلا ها به محل دقیق قرارگیری کابینت ها ، ماشین های ظرف شویی و لباسشویی ، یخچال ، سینک و … توجه ویژه داشت . حمام و سرویس بهداشتی هم از دیگر ویژگی های بسیار مهم در طراحی ویلا لاکچری مخصوصا در مدل های دوبلکس و تریپلکس است . در ویلا های دوبلکس برای هر طبقه سرویس بهداشتی مجزا در نظر میگیرند . مساحتی که برای این قسمت در نظر گرفته میشود با توجه به فضا و متراژ هر طبقه تغییر میکند .بهترین مکان برای طراحی ویلای دوبلکس و خانه ی دوبلکس ، شمالی ترین قسمت زمین است .

 

۴. نور و صرفه جویی در مصرف انرژی

از اصلی ترین نکات طراحی ویلا دوبلکس در شمال میباشد. وقتی طراحی خانه ویلایی دوبلکس شما مطابق جهت خورشید باشد ، بهترین نتیجه را برای دریافت نور و صرفه جویی در مصرف انرژی برای شما خواهد داشت .اندازه فضا ها و ارتفاع سقف در طراحی ویلا با یک آپارتمان بسیار متفاوت است ، اما این تنها تفاوت میان این دو نمیباشد . آپارتمان ها محدودیت های بسیار زیادی در دریافت نور در خانه دارند که ویلا های دوبلکس از این محدودیت ها برخوردار نیستند ، بنابراین سعی کنید خانه دوبلکس ویلایی خود را مانند آپارتمان طراحی نکنید .در قسمت هایی که در معرض تابش نور مستقیم آفتاب هستند ، از دیوار های شیشه ای برای طراحی ویلا مدرن دوبلکس بهره ببرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *