آشنایی با ویلاسازی هوشمند و مدرن + اصول آن

موضوعات این مقاله

آشنایی با ویلاسازی هوشمند

آشنایی با ویلاسازی هوشمند

ویلاسازی هوشمند: طراحی ویلا با الهام از تکنولوژی‌های هوشمند و کاربردی جهت برخورداری از یک زندگی جالب و هیجان‌انگیز کاربردی گسترده در ویلاهای امروزی پیدا کرده است.  ویلاسازی هوشمند به روش‌های متنوعی صورت می‌پذیرد که به منظور رفاه ساکنان و ایجاد امنیت بیشتر اجرا می‌شود. به موجب این امر می‌توان از تکنولوژی هوشمند در هر نوع ویلایی بهره‌مند شد و این امر تنها به ساختمان‌های لوکس محدود نمی‌شود. ما در این مقاله قصد داریم تا به موضوع ویلاسازی هوشمند: طراحی ویلا با الهام از تکنولوژی‌های هوشمند و کاربردی بپردازیم. برای آشنایی با ویلاسازی هوشمند تا انتهای این مقاله از وب‌سایت ویلاسازی با ما همراه باشید.

 

فهرست مطالب در این مقاله:

  • طراحی ویلا با الهام از تکنولوژی‌های هوشمند و کاربردی
  • ویلاسازی هوشمند چیست؟
  • چگونه می‌توان یک ویلای هوشمند داشت؟
  • ویلاسازی هوشمند برای چه افرادی مناسب است؟
  • نتیجه‌گیری

 

بیشتر بخوانید: طراحی باغ ویلا

 

طراحی ویلا با الهام از تکنولوژی‌های هوشمند و کاربردی

امروزه به‌واسطه پیرشفت در تکنولوژی در هر سازه‌ای می‌توان بدون هیچ محدودیتی از این تکنولوژی بهره‌مند شد. غیر از ایجاد امنیت حاصل از فناوری هوشمند، از دیگر کاربردهای آن می‌توان به مراقبت از محوطه سبز ویلا هم اشاره کرد. روش اجرای این تکنولوژی و کاربردهای آن، از تنوع بالایی برخوردار است. جهت اینکه تجهیزات در محلی مناسب با کاربردی مطلوب تعبیه گردند، لازم است پیش از هوشمندسازی درباره جوانب مختلف آن برنامه‌ریز‌های لازم انجام شود.

در هر قسمت باتوجه به کارایی بخش مدنظر می‌توان از تجهیزات مختلفی استفاده کرد. بدین صورت در هر ساعتی از شبانه‌روز شما می‌توانید بر نحوه عملکرد سیستم‌های مختلف موجود در ویلای خود نظارتی کامل داشته باشید. درواقع هدف اصلی از هوشمندسازی طراحی ویلا اجرای عملیات کنترلی و ایجاد امنیت تمام جانبه در بخش‌های داخلی و فضای خارجی آن است.

 

فناوری ویلاسازی هوشمند، یکی از جدیدترین تکنولوژی‌ها در صنعت ساختمان‌سازی به شمار می‌رود. سازه‌های هوشمند از هر لحاظ، کامل و پیشرفته هستند و به‌واسطه اینترنت اشیا کنترل می‌شوند. همین مسئله مبحثی جالب و بسیار هیجان‌انگیز است. در حقیقت هوشمندسازی را می‌توان جهت ساخت ویلاهای شمال نیز اجرا نمود. تصور نمایید که کنترل شرایط دمایی داخل خانه، میزان نور ورودی از پنجره‌ها یا آبیاری گل و گیاه، جملگی به‌واسطه سیستم‌های هوشمند صورت پذیرد!

 

مهم‌ترین نکته مهم درباره ویلاسازی هوشمند این است که باید پیش از هر اقدامی، زیرسازی‌های مناسب برای ساختمان در نظر گرفته شود. درواقع هوشمندسازی را نمی‌توان برای ویلاهای قدیمی یا خانه های فرسوده اجرا نمود. چراکه این ساختمان‌ها از بستر لازم را برای اینترنت اشیا برخوردار نیستند. امّا شاید بتوان پس بازسازی ویلا و نوسازی کامل ساره از فناوری های هوشمندسازی در برخی از قسمت‌ها بهره‌مند شد.

حال شاید برای شما این سوال پیش بیاید که خانه هوشمند چیست؟. برای رسیدن به جواب این سوال همچنان با ما در وب‌سایت ویلاسازی همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید: طراحی نمای ویلا

 

ویلاسازی هوشمند چیست؟

نکته‌ای که باعث می‌شود یک خانه را هوشمند بدانیم، بهره‌مندی از تکنولوژی‌هایی است که بر روی دستگاه‌های هوشمند بزرگ و کوچک قرار می‌گیرد که به ساکنین خانه‌ها کمکی شایان می‌نماید تا در هر جا که باشند بتوانند از وضعیت منزل خود مطلع باشند و در برخی مواقع تغییراتی را در شرایط به وجود آورند. امروزه وجود اینترنت موجب شده تا بتوانیم از هر نقطه‌ای به‌سادگی با دیگر افراد در ارتباط باشیم. ویلای هوشمند هم به کمک این نوع تکنولوژی‌ها مدیریت می‌شود.

لازم به ذکر است که در خانه‌های هوشمند، وسایل به‌هم متصلند و ارتباطی مابین آن‌ها برقرار می‌گردد تا بتوان در شرایط اضطراری از بروز خطر جلوگیری نمود و یا کنترل برخی از کارها را راحت‌تر کرد. درواقع این دستگاه‌های هوشمند از طریق یک دستگاه مرکزی قابل کنترل هستند. درحال‌حاضر باتوجه به پیشرفت‌های تکنولوژی بخش‌های مختلفی از خانه را می‌توان هوشمندسازی نمود. تصور نمایید که ویلای مدرن با این فناوری کار می‌کند و شما به‌راحتی قادرید ویلای خود را در هر جایی که باشید، کنترل کنید.

 

 

چگونه می‌توان یک ویلای هوشمند داشت؟

هم اکنوناکثروسایل خانه را می‌توان هوشمند نمود. روشنایی منزل و لامپ‌هایی که امکان زمان‌بندی جهت روشن و خاموش شدن دارند، درواقع جزء ساده‌ترین امکاناتی هستند که جهت هوشمند کردن خانه‌ می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. این لامپ‌ها می‌توانند به حرکات شماهم عکس‌العمل نشان دهند یا توسط گوشی تلفن همراه شما از راه دور خاموش بشوند.

علاوه بر موارد مذکور تلویزیون‌های هوشمند از دیگر ابزاری هستند که به‌واسطه اتصال به اینترنت، امکان دانلود و مشاهده فیلم‌های مختلف را به ما می‌دهند. جالب است بدانید که یخچال فریزر و اجاق گاز هم در یک سازه هوشمند به مدد فناوری‌های روز دنیا از راه دور قابلیت کنترل دارند. بیشترین موارد استفاده از ابزار هوشمند در ایجاد امنیت بالای منزل است. امروزه قفل‌های هوشمند که بر روی درب منازل قرار داریند و به دوربین‌های مدار بسته و شبکه اتصال داده می‌شوند، در افزایش امنیت منزل کمک بسیار شایانی می‌نمایند.

شما می توانید در طراحی و ساخت ویلا خود برای رفاه بیشتر و امنیت ویلا از تکنولوژی‌های هوشمند و کاربردی بهره‌مند شوید.

 

 

سیستم‌هایی مورد نیاز برای ویلای هوشمند

همان طور که در مطالب بالا عنوان شد، سیستم‌هایی که جهت هوشمند‌ سازی ویلا یا منازل آپارتمانی مورد استفاده می‌گیرند، قابلیت کنترل و برنامه‌ریزی را به بسیاری از بخش‌های خانه را فراهم می‌آورند. سیستم‌های ورود به منزل قادرند با تشخیص صدا، رمز، گوشی موبایل، اثر انگشت، تشخیص چهره و مواردی مشابه کار کند. جهت فعال‌سازی این سیستم ویلای هوشمند در ابتدا باید داده‌های مدنظر را به آن معرفی نمایید تا برای سری‌های پس آن را شناسایی و اجرا کند. حتّی شاید در بیرون از خانه باشید و با گوشی موبایل خود به‌سادگی اجازه ورود به خانه خود را به مهمانان صادر نمایید.

علاوه بر این سیستم‌های روشنایی، سرمایشی و گرمایشی هم می‌تواند به‌واسطه تشخیص تعداد افراد حاضر در محیط به‌سادگی توسط این سیستم تنظیم گردند. ویلای هوشمند حتّی با این سنسور می‌تواند فرمان باز شدن پنجره یا بسته شدن آن را هم صادر نماید. درواقع این سیستم در ویلاسازی هوشمند به صرفه‌جویی در مصرف انرژی هم کمکی شایان می‌نماید.

 

 

ویلاسازی هوشمند برای چه افرادی مناسب است؟

چنانچه این مقاله را تا این بخش مطالعه نموده باشید، شاید شما هم میل باشید تا از امکانات خانه هوشمند را داشته باشید. به‌طور کل می‌توان بیان کرد هوشمند سازی خانه برای هر فردی می‌تواند مفید باشد. درواقع ویلاسازی هوشمند باتوجه به مواردی که ذکر شد برای اشخاصی که در شهری خوش آب و هوا مانند شمال مناسب است تا در هر جایی از ایران که هستند بتوانند ویلای خود را زیر نظر داشته باشند. در کل هوشمند سازی ویلا می تواند عموم افراد را در برابر حوادث پیش بینی نشده در امان نگه دارد.

 

بیشتر بخوانید: طراحی داخلی ویلا

 

نتیجه‌گیری

ما در این مقاله به فواید و روش استفاده از هوشمند سازی در ویلا پرداختیم. امید است مقاله ویلاسازی هوشمند: طراحی ویلا با الهام از تکنولوژی‌های هوشمند و کاربردی برای شما مخاطبین محترم مفید بوده باشد. لطفاً پس از مطالعه مقاله نظرات و تجارب شخصی خود را در زمینه ویلاسازی هوشمند ما ویلاسازی به اشترک بگذارید.

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *