آیا درب ضد سرقت برای ویلا امن است؟ + مزایا

بیشتر افراد هنگام خرید درب ضد سرقت یکی از سوال ‌هایی که ذهنشان را درگیر می‌کند این است که آیا درب ضد سرقت امن است؟ معمولاً بعد از شنیدن اصطلاح درب ضد سرقت این انتظار در ذهن مان ایجاد می‌شود که سارقین به هیچ وجه قادر به باز کردن این درب نمی باشند و این در می‌تواند به طور کامل محل زندگی و یا محل کار ما را نسبت به سرقت بیمه کند. در حالی که همچین چیزی وجود ندارد و هیچ فروشنده حرفه‌ای و کار بلدی چنین ادعایی را ندارد و چنین تضمینی به خریدار نمی دهد. اگر شما ضد سرقت موجود در بازار را با این هدف خریداری کنید که تحت هیچ شرایطی قابل نفوذ و باز شدن توسط سارقین نیستند ممکن است ناامید شوید زیرا همچین چیزی وجود ندارد که شما توسط درب سرقت خانه تان در امنیت کامل باشد.
شما می‌توانید از درب‌های ضد سرقت در مجتمع‌ های مسکونی و اداری آپارتمانی استفاده کنید زیرا در این مجتمع ‌ها که تعداد واحدهای ساختمان بیشتر از یک عدد است سارقین برای باز کردن این درب به دو شرط نیاز دارند یکی آنکه وقت زیادی داشته باشند و دوم اینکه با ایجاد سر و صدای زیاد در مدت زمان کوتاه اقدام به باز کردن این در کنند و معمولاً این شرایط در ساختمان‌های ویلایی تا حدود زیادی در اختیار سارقین قرار می‌گیرد اما در مجتمع‌ های آپارتمانی کمتر پیش می‌آید که چنین شرایطی برای آنها فراهم باشد بنابراین بهتر است از درب ضد سرقت در مجتمع های مسکونی استفاده کنید.
با این حال درب‌های ضد سرقت از درب های چوبی معمولی ایمن تر می‌باشند و اگر از انواع با کیفیت آن استفاده کنید تا حدود زیادی می‌توانید خیال خود را از لحاظ ایمنی آسوده کنید.

چند نکته درباره درب ضد سرقت

۱ . ساخت کلید درب ضد سرقت ایرانی یک کار ساده ای می‌باشد و همه کلید سازها از عهده آن به راحتی برمی‌آیند. مراقب باشید کلید درب ورودی خانه شما دست افراد مورد اعتماد باشد و اگر قبل از شما فرد دیگری در آپارتمان بوده و از آن کلید استفاده داشته است بهتر است سیلندر قفل را تعویض کنید.

۲ . زبانه درب ضد سرقت در ایمنی درب نقش مهمی دارد، پس بهتر است از قفل های معتبر با گارانتی استفاده کنید که خیالتان از قوی بودن زبانه ها راحت باشد.

۳ . استفاده از قفل اتوماتیک درب ضد سرقت برای بالا بردن ایمنی درب ورودی یکی از راه‌های جلوگیری از به سرقت رفتن وسایل خانه و بالا بردن امنیت درب ضد سرقت می‌باشد.

۴ . نوع تک لنگه آن ایمن تر از دو لنگه آن می‌باشد.

۵ . باید حداقل سه لولا داشته باشد.

بیشتر بخوانید: رازهای طراحی ویلا همراه با هماهنگی و آرامش

برخی مزایای درب ضد سرقت

۱ . عایق رطوبت و عایق حرارت هستند.

۲ . جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلودگی‌های هوای بیرون به درون خانه یا محل کار

۳ . جلوگیری از اتلاف انرژی

۴ .  لولای مخفی و غیر قابل دیدن دارند.

۵ . عایق صدا می‌باشند.

۶ . به آسانی و در مدت زمان کوتاه در چهارچوب نصب می‌شوند.

۷ . مقاومت بالا در برابر فشار خارجی

۸ . در برابر شستشو مقاوم بوده و به راحتی تمیز می شود.

۹ . باز کردن آن بدون کلید ممکن نمی‌باشد.

۱۰ . نوع پیشرفته آنها دارای دوربین‌ می باشد.

۱۱ . در برابر حوادث ‌هایی مانند زلزله مقاوم می باشد.

آیا درب ضد سرقت برای ویلا مناسب است؟ معمولاً خانه‌های ویلایی که در اطراف آنها جمعیت کمی سکونت دارند فعال کردن صدای آژیر کاری بیهوده می‌باشد زیرا سارقین تا زمان رسیدن نیروی کمک، کار خود را تمام کرده و وقت برای فرار دارند و به هیچ عنوان با صدای آلارم دزدگیر خانه دستپاچه نخواهند  شد، بنابراین شما می‌توانید از درب ضد سرقت استفاده کنید که اگر احیاناً در ویلای خود حضور نداشتید خیالتان بابت امنیت راحت باشد. البته باید دیگر نکات امنیتی را نیز رعایت کنید زیرا درب ضد سرقت به تنهایی برای امنیت کافی نیست.

نکته ی پایانی

استفاده از درب ضد سرقت برای جلوگیری از سرقت منزل با استقبال زیادی روبرو شده است. یکی از دلایل انتخاب درب ضد سرقت هزینه مناسب و طراحی زیبای آن می‌باشد. این نکته را باید در نظر داشته باشیم که آیا درب ضد سرقت امن است؟ درب های ضد سرقت به تنهایی برای جلوگیری از ورود سارقین به خانه شما کافی نمی‌باشد. درب ضد سرقت در برابر شستشو مقاوم بوده و عایق صدا نیز می‌باشند و از ورود هرگونه گرد و غبار و آلودگی به درون ساختمان و خانه جلوگیری می‌کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *