نکات ناگفته اصول بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی

اصول بازسازی خانه های قدیمی بهترین راه کاری است که میتوانیم برای تبدیل خانه قدیمی خود به خانه ای رویایی ، به شما پیشنهاد کنیم .

بازسازی به معنای تغییر ساختار یا شکل چیزی است ، بازسازی شامل تغییر کاربری فضا خواهد بود . بازسازی ساختار و سبک یک فضا را تغییر داده و آن را متحول میکند . هنگامی که شما در حال تغییر طرح یک اتاق برای پیکر بندی مجدد طرح طبقه هستید ، در حال بازسازی هستید . برخی از مراحل بازسازی نیاز به مجوز قطعی از شهرداری را دارد که شامل ۱ : جا به جایی راه پله ها ۲ : تخریب دیوار ها و تیغه های داخلی ساختمان ۳ : جا به جایی دیوار های پارکینگ و …

مراحل ذکر شده اگر بدون اخذ مجوز از شهرداری انجام شود ، مالک ملزم به پرداخت جریمه خواهد شد .

 

اصول بازسازی خانه های قدیمی

اصول بازسازی خانه های قدیمی یکی از بهترین روش ها برای افزایش استحکام خانه های فرسوده و کلنگی است که با انجام دادن مراحل بازسازی خانه میتوانید به منزل دلخواه و ایده آل خود برسید زیرا این مراحل باعث میشود تا منزل قدیمی شما به خانه ای جدید و مدرن تبدیل شود .

بسیاری از افرادی که منزل کنونی برایشان تکراری و خسته کننده است به جای تعویض خانه به سراغ بازسازی آن میروند .

اصول بازسازی خانه های قدیمی شامل بازسازی ویلا و بازسازی نمای خارجی آن میشود که هر کسی مطابق با نیاز خود و میزان بودجه ای که دارد اقدام به بازسازی خانه قدیمی خود میکند .

برای طراحی و اصول بازسازی خانه های قدیمی در ابتدا باید سبک مورد علاقه ی خود را مشخص نمایید تا با توجه به این سبک بهترین طراحی انجام شود .

برای مثال سبک مدرن یکی از سبک های پر طرفدار است که طراحی برای اجرای این سبک به سراغ ساده ترین طراحی میرود و بیشتر به کاربرد فضا توجه میکند .

نکته بسیار مهم این است که فرایند بازسازی خانه قدیمی ، کمی ریسک پذیر است ، به همین خاطر برای این کار باید از بهترین شرکت که دارای طراحان و سازندگان برتر است کمک بگیرید تا شاهد بهترین طراحی مورد علاقه ی خود باشید .

بازسازی ساختمان یکی از بهترین ترفند ها برای افزایش مقاومت و استحکام آن است به همین دلیل روز به روز انجام این ترفند بیشتر میشود. بازسازی ساختمان قدیمی شامل بازسازی سقف ، کف ، دیوار ها ، درب و پنجره ، کابینت ها و… میشود .

 

بازسازی خانه های قدیمی

 

چند نکته مهم در بازسازی

۱ : در مورد جدول زمانی خود واقع بین باشید

بازسازی شما بیشتر از آنچه انتظار میرود به طول خواهد انجامید ، بنابراین برای جلوگیری از ناامیدی آماده باشید و اقامتگاه داشته باشید .

شاید فکر کنید تعویض وان گرداب در حمام سریع خواهد بود ، برداشتن وسایل قدیمی ممکن است چند ساعت طول بکشد ، اما پیدا کردن وان جدید مورد علاقه میتواند چندین هفته طول بکشد ، انتظار استفاده از حمام سالن جدید ظرف یک هفته میتواند به یک دوره انتظار شش هفته ای تبدیل شود. در مورد روند بازسازی و جدول زمانی واقع بین باشید و قبل از حذف موارد موجود ، به روز رسانی های جدید خود را انتخاب کنید.

 

۲ : منتظر موارد غیر مستقیم باشید

همه خانه ها چندین راز را در دیوار ها ، زیر کف و جاهای دیگر مخفی میکنند ، بازسازی میتواند آن ها را در معرض نمایش بگذارد. مانند زمانی که پیمانکار به شما میگوید که کف پوش ها به دلیل جا به جایی تیرچه مرکزی در حین اندازه گیری کفپوش های چوبی جدید مورد انتظار شما ناهموار است.

 

۳ : مصاحبه با پیمان کاران متعدد

برای اصول بازسازی خانه های قدیمی بدون مصاحبه با چندین پیمانکار ، این خطر را دارید که هزینه زیادی بپردازید و به خواسته خود نرسید. انجام دادن تکالیف و صحبت با چندین متخصص قبل از تصمیم نهایی بسیار مفید است.

 

۴ : ابتدا آشپزخانه خود را نوسازی کنید

صاحبان خانه اغلب میخواهند بدانند که باید خانه را به چه ترتیبی بازسازی کنند ، بهتر است از آشپزخانه شروع کنید زیرا این بازسازی ها ارزش زیادی به خانه شما میدهد. باید بازسازی آشپزخانه را در ابتدا انجام دهید زیرا این کار بیشترین گرد و غبار را ایجاد میکند .

 

۵ : در مورد ایده های طراحی خاص باشید

قبل از ملاقات با یک طراح داخلی ، ترجیحات طراحی خود را محدود کنید. از مرور مجلات دکوراسیون منزل ، وبسایت های دکوراسیون داخلی و نمایش های طراحی درس بگیرید.

 

بازسازی منزل های قدیمی

 

۶ : صرفه جویی در مصرف انرژی

با پیشرفت تکنولوژی های ساخت و ساز و روی کار آمدن مصالح ساختمانی جدید این امکان فراهم میشود تا خانه هایی مدرن تر داشته باشید که علاوه بر داشتن ظاهری زیبا تر ، با استاندارد های جهانی هم تا حدودی مطابقت دارد و باعث میشود تا در مصرف انرژی صرفه جویی کند. مثلا از قبل درست شدن پنجره های دو جداره بیشتر ساختمان ها مشکل هدر رفتن انرژی داشتند .

به علاوه اینکه مشکل سر و صدای ماشین ها هم از سوی دیگر باعث سلب آسایش ساکنین ساختمان تا شده بود . نوسازی سقف و نما تا حد زیادی این مشکلات را تا حد زیادی بر طرف میکند .پس برای شروع بازسازی منزل باید گزینه های مناسب را انتخاب کنید.

 

۷ : بالا بردن کیفیت زندگی

خانه هایی که تا حد بسیار زیادی به مرمت و نوسازی نیاز دارند ، در طول سال ها و به مرور زمان کیفیت قبلی خود را از دست داده اند مانند کابینت ، سنگ و نما ، دیوار ها ، لوله کشی های سرویس بهداشتی و شیر آلات و نقاط های دیگر ساختمان که دچار فرسودگی های زیادی شده اند احتیاج به نوسازی اساسی دارند.

مثلا تصور کنید خانه هایی که لوله کشی های آن ها دچار فرسودگی شده است ، با چکه کردن آب بر روی نقاط دیگر خانه منجر به فرسودگی سایر قسمت های ساختمان میشود و آسایش و آرامش را از اعضای خانواده سلب میکند ، بنابراین باید دنبال این باشیم که به بهترین نحو آن را درست کنیم.

 

بازسازی خانه قدیمی

 

مزایای بازسازی ساختمان

۱ : صرف هزینه کمتر نسبت به ساخت

۲ :  صرفه‌ جویی در مصرف انرژی

۳ : بهبود بخشیدن به کیفیت ساختمان

۴ :امکان تغییر در بنا و متراژ خانه

۵ : افزایش یافتن ارزش خانه

 

نکته ی پایانی

شما میتوانید با هزینه کم ، خانه ی خود را بازسازی کنید و آن را به خانه مورد علاقه خود تبدیل کنید. با بازسازی یک خانه قدیمی ، ارزش ملک بیشتر می‌شود.

مطالب مرتبط

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *