در بازسازی خانه های کوچک ، چه نکاتی باعث بزرگ تر نشان دادن آن ها می شود؟

در بازسازی خانه های کوچک  باید حواس خود را بیشتر جمع کنید و سعی کنید طوری بازسازی خانه را انجام دهید که منزل شما را بزرگ تر و بهتر از قبل نشان دهد. شما با رعایت یک سری نکات می توانید از فضای کمی که در اختیار دارید بهترین استفاده را داشته باشید و فضای خود را بزرگتر نشان دهید. پس با ویلاسازی همراه باشید.

 

فضاهای مورد نیاز خانه های کوچک

اولین مورد در بازسازی خانه هایی  که ۵۰ متر می باشد تعیین کردن،  فضای لازم می باشد و فضا های لازم برای یک خانه آشپز خانه ،یک پذیرایی ، یک سرویس بهداشتی و حمام و یک اتاق خواب میباشد. معمولا فضاهای لازم در همه ی خانه ها ساخته و تامین میشود اما گاهی اتاق خواب در خانه های کوچک حذف میشود و به پذیرایی اضافه میشود. در بازسازی میتوانید اتاق خواب را که ضروری میباشد را تامین کنید و آن را به خانه ی خود اضافه کنید و این مشکل را حل کنید.

 

بیشتر بخوانید: طراحی ویلا دوبلکس

 

۲ راه برای جدا کردن فضای حمام و فضای دستشویی

۱. دیوار های پارتیشن : این راه حل از مقرون به صرفه ترین گزینه ها برای جدا کردن موقت می باشد.

۲. دیوار های تیغه : بیشترین روشی را که سایر افراد برای جدا کردن این ۲ محیط استفاده میکنند دیوار های تیغه ای میباشد ، اما در بیشتر مواقع قابل انجام نیست زیرا به فضا نیاز دارد و به دلیل محدودیت فضا  نمی توان دیوار کشی را انجام داد اگر می توانید بدون مشکل دیوار کشی کنید حتما این کار را انجام دهید ،اگر این امکان وجود ندارد برای این کار اصرار نکنید. اما این ترفند برای جدا کردن اتاق خواب از محیط پذیرایی کاربرد دارد.

 

بازسازی آشپزخانه کوچک

 

چند نکته ساده و کاربردی بازسازی خانه های کوچک

 

  • استفاده از رنگ های روشن : در کیفیت فضا  رنگ تاثیر زیادی دارد،ورنگ  دیوار  باعث بزرگ تر دیده شدن یا کوچک  دیده شدن فضا می شود. استفاده از رنگ های روشن خانه شما را بزرگ تر نشان می دهد اما رنگ های تیره خانه را کوچک نشان می‌دهد. هنگام بازسازی خانه های کوچک ، استفاده از رنگ خنثی طوسی ، باعث بهتر دیده شدن و زیبا شدن فضا می شود. اگر خانه شما کوچک است می توانید دیوار های آن را سفید و از دکوراسیون سفید رنگ  استفاده کنید. واز طرح های ساده برای دیوارها استفاده کنید زیرا طرح های شلوغ باعث کوچک نشان دادن خانه می شود.

 

  • طراحی فضای کمد دیواری: طراحی کمد دیواری  باید متناسب با اندازه ای باشد که لازم دارید تا به بیشتر شدن فضای خانه شما کمک کند.

 

  • خرید مبلمان متناسب با خانه : فضای خالی بین مبلمان فضای ذخیره سازی مناسبی است بنابراین مبلمان مناسبی انتخاب کنیم و تخت خوابی که دارای کشو های مخفی می باشد استفاده کرد که فضای زیادی را اشغال نکند .

 

  • سبک دکوراسیون: در دکوراسیون خانه های کوچک حتما از سبک مدرن استفاده شود ، این سبک با داشتن جزییات کمتر به بزرگ تر به بنظر رسیدن فضای خانه ی شما کمک میکند .

 

  • استفاده از نور پردازی مناسب: نور پردازی مناسب ،نکته مهمی در دکوراسیون می باشد ما برای نورپردازی یک خانه می توانیم ،هم از نور طبیعی و مصنوعی استفاده کنیم، اگر خانه شما نور طبیعی ندارد می توان از نور مصنوعی استفاده کرد. نور باعث بزرگ تر،دید ه  شدن  فضای خانه می شود. بنابراین اگر فضای خانه شما کوچک می باشد از نور طبیعی و مصنوعی برای روشن شدن فضا استفاده کنید. نور طبیعی از طریق پنجره ها تامین میشود اما نور مصنوعی از طریق لامپ ها و لوستر ها تهیه و تامین میشود.

 

بیشتر بخوانید: طراحی رومی ویلا

 

دکور خانه های کوچک

 

فضا های ضروری خانه را حتما تامین کنید

فضاهای اصلی یک خانه کوچک شامل اتاق پذیرایی ، اتاق خواب ، آشپزخانه و سرویس بهداشتی و حمام است. زمانی که فضا برای ساخته شدن سرویس بهداشتی و حمام کم است باید آن ها را در متراژ کم و یا مشترک ساخت. هنگامی که فضای ساخت برای اتاق ها و پذیرایی کم است سعی میکنیم که حتما اتاق خواب ساخته شود اما با متراژ کمتر زیرا هر خانه ای نیاز به ساخت اتاق خواب دارد.

برای اینکه محل آرامش و استراحت می باشد و اتاق  پذیرایی یا اتاق نشیمن ، هم باید داشته باشد که محل زندگی در طول روز می باشد که این دو فضا کاملا باید از هم جدا باشند. طراحی و دکوراسیون منازل و اندازه فضا باید در نظر گرفته شود که امروزه خوشبختانه طراحی ها به سمت بهینه سازی پیشرفت رفته است و با استفاده از تجهیزات جدید و به کارگیری مدل های مختلف می‌توان در کمترین زمان بهترین طراحی را انجام داد.

 

دیزاین خانه های کوچک

 

بیشتر بخوانید: طراحی ویلا کلاسیک

 

چند پیشنهاد برای چیدمان وسایل

۱.برای بزرگتر به نظر رسیدن خانه میتوانیم تلویزیون را از داخل پذیرایی حذف کرده و تلویزیون روی دیوار نصب کنیم.

۲.استفاده از پنجره های بزرگ چشم انداز زیبایی در خانه دارد.

۳. سعی کنید همیشه فضای خانه را مرتب و تمیز نگه دارید و از دیوارها برای دکوراسیون داخلی کمک بگیرید و در دکوراسیون از فضای زیر پله غافل نشوید.

۴. پرده ها را بالاتر نصب کنید.

۵. استفاده از آینه در دکوراسیون فضای خانه را بزرگتر جلوه میدهد.

۶. از وسایل رنگی استفاده کنید. استفاده از رنگ های متنوع و جذاب می توانند فضای خانه را شاداب و بهتر نشان دهد ،  برای مثال می‌توان رنگ دیوارها و سقف  متنوع باشد ، هرچه رنگ ها متنوع تر و روشن تر باشد دکوراسیون شما را جذاب تر و بهتر جلوه می دهد.

۷. استفاده از تقارن و قرینه سازی را حتماً در دکوراسیون داخلی رعایت کنید ، زیرا این تقارن باعث ایجاد نظم در اتاق و پذیرایی می شود و تماشای آن باعث می شود فضا بزرگتر به نظر برسد.

۸. استفاده از ناهار خوری ساده ، قفسه های جادار و برای استفاده بهتر از فضا می توان میز ناهار خوری را در پذیرایی در کنار مبلمان قرار دهیم.

امید است اینم طالب از ویلاسازی برای شما مفید باشد.

مطالب مرتبط

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *