ترفند خلاقانه برای بزرگ نشان دادن ویلاهای کوچک

بزرگ نشان دادن ویلاهای کوچک

بزرگ نشان دادن ویلاهای کوچک با چند ترفند امکان پذیر است. اگر فضای کافی برای ساخت ویلاهای بزرگ ندارید یا صاحب ویلای کوچکی هستید، به کمک دکوراسیون داخلی فضای ویلا را دلبازتر و بزرگتر نشان دهید. با بخش بندی هوشمندانه فضای داخلی از آن به شیوه‌ای بهینه استفاده کنید. در این مقاله از وب سایت ویلاسازی به ترفندها و نکاتی برای بزرگتر نشان دادن فضای داخلی ویلاهای کوچک خواهیم پرداخت.

بزرگ نشان دادن ویلاهای کوچک چگونه امکان پذیر است؟

برای آنکه فضا و طراحی داخلی ویلا بزرگتر جلوه کند، لازم نیست مبلمان را محدود کنید. هر چند آن را هم باید در نظر داشته باشید و از مدل هایی که حالت چند منظوره دارند استفاده کنید. طراحان برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق کوچک به چند نکته توجه می‌کنند. ابتدا رنگ اتاق است؛ هر چقدر رنگ روشن‌تر باشد فضا بزرگتر جلوه می کند. سپس، به نورپردازی و چیدمان توجه می کنند. شما نیز می‌توانید از طراحان دکوراسیون داخلی مجموعه ویلاسازی بخواهید تا با بررسی ویلای شما بهترین راهکار را ارائه دهند.

ویلاهای بزرگویلاهای کوچک
دارای رنگ های روشن برای ایجاد فضای دلبازرنگ های تیره‌تر برای دنج و لوکس کردن فضا
مبلمان ساده با خطوط یک‌دست و مرتبمبلمان‌هایی با طرح‌های پیچیده و پر زرق و برق
نور طبیعی برای روشن کردن فضاتقسیم‌بندی فضا و به کار بردن نورهای کمتر در هر بخش

1- ترکیب رنگ در ویلا

انتخاب رنگ نه تنها برای داخل، بلکه برای ظاهر بیرونی نیز باید با دقت انجام شود. نمای بیرون اولین چیزی است که مخاطبان با آن رو به رو هستند و برای بزرگتر نشان دادن آن می‌توان با ترکیب چند رنگ و ایجاد سایه ابعاد آن را بزرگتر نشان داد. همچنین، در طراحی ویلاهای کوچک، دیگر طراحان به یک حالت استاندارد مقید نیستند و با شیوه های موجود می‌توانند طبقه دوم ویلا را بزرگتر طراحی کنند.

رنگ سفید یا طیف رنگی روشن برای فضاهای داخلی گزینه‌ای مناسب است و به بزرگ نشان دادن ویلاهای کوچک کمک می‌کند. بهتر است از یک رنگ استفاده کرده و از رنگ‌های تیره به مقدار کم برای ایجاد سایه استفاده کنید.

بزرگ نشان دادن ویلاهای کوچک

2- تغییر گسترده دید عمودی

دید عمودی و افقی فضاهای ویلا را می توان در چند روز تغییر داد. به عنوان مثال، با نصب پرده ها در قسمت های بالاتر این حالت ایجاد می شود که اتاق ارتفاع بلندتری دارد. همچنین، دقت کنید که پرده ها در طول روز به ارتفاع جمع شوند و نور طبیعی را از پنجره دریافت کنید.

3- به کارگیری نور طبیعی و مصنوعی

در بخش قبل به نور طبیعی اشاره کردیم. هر چه نور بیشتری دریافت کنید و فضاهای روشن تری داشته باشد، در نتیجه با نصب پنجره های بزرگ تر و دیوارهای شیشه ای از این نور بیشترین استفاده را می‌برید. در کنار نور طبیعی، از منابع نوری مصنوعی نیز می توانید استفاده کنید. این منابع به خصوص در شب به فضاسازی اتاق کمک خواهند کرد.

4- مسیرها را آزاد و باز نگه دارید

از چیدمان وسایلی که فضای زیادی اشغال می‌کنند، تا حد ممکن خودداری کنید. در فضاهای عبوری از کمدهای دیواری استفاده کرده و وسایل را داخل آن قرار دهید تا فضای حرکت بیشتری ایجاد شود. هر چه کف ساختمان بیشتر دیده شود، اتاق بزرگتر به نظر می رسد.

5- رنگ دیوار و مبلمان را هماهنگ کنید

رنگ های متضاد باعث می شوند تا فضا از هم جدا به نظر برسد. در حالی که رنگ های یک دست و مشابه پیوستگی را ایجاد می کنند. مطابقت دادن رنگ مبلمان با رنگ دیوار باعث می شود تا این دو با هم ترکیب شده و در ذهن ما اتاق بزرگتری را ایجاد کنند.

 6- از شیشه استفاده کنید

به کار گرفتن مواد شفاف مانند شیشه باعث می‌شود هر اتاقی بزرگتر به نظر برسد. در یک حمام کوچک، محفظه دوش شیشه‌ای مات را حذف کنید و یک شیشه شفاف بدون قاب قرار دهید.

علاوه بر آن، از وسایل شیشه ای نیز می توانید استفاده کنید. به عنوان مثال انتخاب میزهای شیشه ای برای مبلمان باعث می شوند تا در رنگ پس زمینه خود محو شده و به گونه ای به نظر برسند که فضایی را اشغال نکرده اند. یک میز ناهار خوری یا قهوه خوری با پایه محکم از چوب، سنگ یا فلز همراه با رویه شیشه‌ای باعث می شود تا طرحی سبک‌تر و کم حجم‌تر داشته باشد.

7- انعکاس نور

با اضافه کردن آینه‌های بزرگ دیواری یا یک آینه قاب دار بزرگ نزدیک به دیوار و انعکاس نور در آن، محیط اتاق بازتر جلوه می کند. روی میز قهوه یا میز کنار مبلمان از ظروف آینه ای یا براق استفاده کرده یا برای دادن جلوه‌ای جذاب‌تر تزئینات کریستالی را به کار ببرید.

انعکاس نور در ویلا

8- پارچه های شفاف و سبک

برای رویه تخت خواب، مبلمان و پرده ها از پارچه هایی سبک و شفاف استفاده کنید. سعی کنید رنگ های آنها خنثی یا مشابه با رنگ داخلی ساختمان باشند. هر چند به این معنا نیست که پارچه های طرح دار را به کلی کنار بگذارید. سعی کنید از پارچه های راه راه ساده یا گل‌دار که رنگ هایی ملایم دارند استفاده کنید تا به بزرگ نشان دادن ویلاهای کوچک کمک کنید.

سخن پایانی

در طراحی ویلاهای کوچک اولین مسئله توجه به عملکرد هر بخش و محیط است. از آنجایی که فضای زیادی برای مانور و بخش بندی وجود ندارد، باید به گونه ای طراحی شود که عناصر اصلی و موثر بر زندگی ساکنان در اولویت قرار گیرد. با این حال، هنگام طراحی ویلاهای کوچک مدرن و جدید از این مسئله فراتر می روند و حین آنکه اولویت‌بندی را رعایت می کنند، سعی دارند با رعایت نکاتی فضاهای داخلی را بزرگتر نشان دهند. با این حال، حتی در ویلاهای سنتی نیز با رعایت چند ترفند ساده می‌توان بزرگ نشان دادن ویلاهای کوچک را عملی کرد. در این مقاله ویلاسازی به این ترفندها پرداختیم. شما به وسیله رنگ، نور و تغییر پرسپکتیو می‌توانید فضایی بزرگتر داشته باشید. هر ویلا ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد و اگر در زمینه طراحی و تغییر ویلای خود با سوالی رو به رو شده اید، با کارشناسان ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

  • چه رنگی اتاق را بزرگتر نشان می‌دهد؟

رنگ های کم رنگ خنثی مانند سفید، کرم، بژ و همچنین رنگ های پاستیلی مانند آبی روشن یا سبز مناسب هستند.

  • چه طرح و نقش هایی را می‌توان برای بزرگتر نشان دادن اتاق استفاده کرد؟

طرح های راه راه افقی پر رنگ باعث می‌شوند تا اتاق عریض‌تر به نظر برسد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *