بهترین مکان برای ساخت و یا خرید ویلا کجاست؟

بهترین مکان برای ساخت ویلا|مجموعه ویلاسازی

بهترین مکان برای ساخت و یا خرید ویلا کجاست؟

تقریبا همه ما میدانیم بهترین مکان برای ساخت ویلا مناطق شمالی کشور هستند. شمال کشور ایران از نظر آب و هوایی و طبعیت بکر جز پرطرفدار ترین مناطق هستند. از این رو اکثر مردم عموما برای خرید و یا ساخت ویلا به شهرهای شمالی کشور مراجعه میکنند. طبیعتا شهر های ساحلی و جنگلی شمال کشور طرفداران بیشتری نسب به سایرین دارد. زیرا مناطق ساحلی و جنگلی معمولا مورد توجه مسافران هستند. به طوری که سالیانه در طی تعطیلات و یا روزهای دیگر افراد بسیار زیادی به این مناطق سفر میکنند. جالب است بدانید خرید ویلا در این مناطق میتواند برای ما سوددهی هم داشته  باشد. زیرا چنانچه شما قصد اسکان دائمی در ویلای خود را نداشته باشید میتوانید در طی مدتی که نیستید آن را به مسافران مختلف اجاره دهید و از قبال آن سود بسیار زیادی را دریافت نمایید. اما اگر میخواهید به طور دقیق تر و تخصصی تر به این مسئله بپردازیم تا پایان مقاله با ما باشید.

مطلب پیشنهادی: طراحی و ساخت ویلا

 

بهترین مکان برای خرید ویلا کجاست؟

بدیهی است بهترین مکان برای خرید ویلا، مناطقی خوش آب و هوا بوده دارای طبیعیت زیبا و منحصر به فرد باشد که در آنجا امکانات رفاهی نیز وجود داشته باشد. درواقع وقتی کسی قصد کوچ داشته باشد ترجیح میدهد به مناطقی با آب و هوا بهتر و امکانات رفاهی بیشتر برود. همانطور که اشاره شد شمال کشور یکی از پرطرفدارترین منطق ایران محسوب میشود. زیرا این مناطق از نظر پوشش گیاهی، زیبا و خاص بوده و آب و هوای این آن بسیار مطبوع است. اما آیا مناطق دیگری وجود دارند که برای سکونت و ساخت ویلا مناسب باشند؟ در ادامه به این موضوع میپردازیم.

  • جنوب کشور :

اما با وجود این همه ویژگی در شمال کشور، نمیتوان از زیبایی های جنوب کشور چشم پوشی کرد. بخش های جنوبی کشور نیز دارای بیابان های وسیع با پوشش گیاهی خاص و حیوانات نادر، مورد توجه بسیاری از گردشگران است. این مناطق نیز به دریا و مناطق ساحلی نزدیک هستند و همین امر خود سبب زیبایی و جذابیت دوچندان آن شده است. اگرچه این مناطق برای سکونت دائمی مناسب نیستند ولی برای فصل های پاییز و زمستان میتواند مطلوب باشد. زیرا دمای بالا و بارش کم باران زندگی را در این ناحیه سخت کرده است. اما با این حال باز هم بسیاری از افراد مایل نیستند در این مناطق زندگی کنند چرا که امکانات رفاهی شهرهای جنوبی نسبت به سایرین کمتر بوده و هرکسی قادر به تطبیق خود با این شرایط نیست.

  • مناطق مرکزی نظیر شهرکرد:

شهر کرد قدری بالاتر از مناطق جنوبی بوده و از نظر آب و هوا و طبیعت بی نظیر است. این مناطق بسیار محبوب بوده و همواره مورد توجه گردشگران است. اما سوال اینجاست که آیا افراد غریبه میتوانند برای ساخت یا خرید ویلا به این منطقه مراجعه کنند؟ لباس های محلی، لهجه خاص و فرهنگ بومی این منطقه سبب شده است که افراد زیادی نتوانند به طور ثابت در آن ساکن شوند. پس این گزینه نیز از لیست ما خط میخورد.

 

  • مشهد:

شهر مشهد در شمال شرقی کشور قرار داد. این استان از نظر رفاهی و امکانات بسیار خوب بوده و از طبیعت بکر و زیبایی برخوردار است. مناطق کوهستانی و زیبای این استان میتواند هر بیننده ای را به خود مجذوب کند. مشهد که خود شهری مقدس و توریستی بوده و همه روزه مسافران بسیار زیادی را میپذیرد. اما از آنجایی که مشهد یک شهر توریستی و شلوع محسوب میشود و از دریا و جنگل دور است معمولا افراد این منطقه را برای خرید ویلا و گذراندن تعطیلات و سکونت نمیپسندند.

 

بیشتر بخوانید: طراحی ویلا فلت

 

چرا بهترین مکان برای خرید ویلا مازندران است؟

اما سوال اینجاست که چرا از نظر مردم بهترین مکان برای خرید ویلا مازندران است؟ اولین نکته ای که باید درباره ی مازندان بدانید آن است که مازندران در مسیر مشهد قرار دارد. این یعنی شما میتوانید طی چند ساعت به مشهد سفر کنید و این خود یک نکته مثبت برای استان مازندران محسوب میشود. اما ویژگی دیگر استان مازندران آن است که این استان نسبت به استان گیلان از رطوبت کمتری برخوردار است. و افراد بهتر میتوانند این شرایط را تحمل کنند. از طرفی وقتی بخواهید از تهران به مازندران سفر کنید از سه میسیر میتوانید به آنجا برسید. اما متاسفانه استان گیلان چنین امکاناتی را ندارد. جالب است بدانید در غرب استان مازندارن یعنی از سمت رویال تا کلارآباد و متل قو کمترین فاصله را بین دریا و جنگل خواهید دید. از این رو خرید و فروش ویلا در متل قو و نوشهر بسیار پررونق است و تقاضا برای خرید ویلا بسیار زیاد است.

 

بیشتر بخوانید: طراحی ویلا در کردان

 

ویلاهای قابل ساخت در مناطق شمالی 

همانطور که گفته شد مناطق شمالی کشور به خصوص مازندران بهترین مکان برای خرید ویلا محسوب میشود. در این منطقه به دلیل آنکه جنگل و دریا و مناطق خوش آب هوای زیادی وجود دارد میتوان ویلاهایی با ویژگی های متفاوت ساخت یا خریداری کرد. در این میان ویلاهای جنگی و ویلاهایی ساحلی در ابعاد و ویژگی های متفاوت و منحصر به فرد ساخته و به فروش میرسند. از این رو هر کسی با توجه با روحیه و سلیقه خود میتواند یک کدام از این ویلاها را انتخاب و خریداری کند. اما شاید برایتان سوال باشد که قیمت این قبیل ویلاها در مازندران چگونه است؟! که در بخش بعدی مقاله به این موضوع اشاره خواهیم کرد. پس با ما باشید.

 

بیشتر بخوانید: طراحی ویلا دوبلکس

 

قیمت ویلا در مازندران 

حال که دانستیم تقریبا بهترین مکان برای خرید ویلا مازندران است. اما شاید با خود بگویید که هزینه طراحی ویلاهای این شهر خیلی گران است و هر کسی قادر به خریدن آن نیست! اما باید در جواب به این سوال بگوییم اصلا اینگونه نیست. شما میتوانید با نصف قیمت یک آپارتمان کاملا معمولی در تهران صاحب یک ویلای شیک و زیبا در یکی از  شهرهای مازندران شوید. حال آنکه مازندران از لحاظ آب و هوا کاملا خوشایند بوده و شما میتوانید در این منطقه شاهد یک آب و هوای پاکیزه و مطبوع باشید. این در این حالیست که تهران دارای هوایی کاملا آلوده بوده و برای گروه های سنی مختلف مضر و خطرناک است. پس این طرز فکر گران بودن خانه های ویلایی را کنار بگذازید و چنانجه قصد کوچ و خرید خانه ویلایی در شمال کشور را دارید سریعا اقدام نمایید.

مطلب پیشنهادی: محوطه سازی ویلا

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *