دلیل ارزانی ویلا در چمستان چیست؟ افشای رازهای پشت پرده

شهرستان چمستان، منطقه‌ ای بسیار زیبا و یکی از جاهای دیدنی در استان مازندران است که بیشتر به واسطه آب و هوای مطلوب ‌و طبیعت دیدنی شناخته شده و سالانه گردشگران زیادی به آن سفر می کنند. علاوه بر دلایل گفته شده، ارزان بودن زمین و ویلا در چمستان نیز یکی دیگر از دلایلی است که این منطقه را به گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌ گذاری تبدیل کرده است. در چمستان، ویلاهایی با قیمت‌ های مختلف وجود دارد، اما به طور کلی قیمت ویلا در این منطقه بسیار ارزان تر از سایر مناطق شمالی است و امکان ساخت و ساز ویلای ارزان قیمت برای سازندگان در این منطقه فراهم می باشد. در ادامه این مطلب، به بررسی چند دلیل ارزانی ویلا در چمستان می‌ پردازیم.

دلیل ارزانی ویلا در چمستان

همانطور که اشاره کردیم، قیمت ویلا در شهر چمستان به نسبت دیگر مناطق شمالی، بسیار پایین تر است. در ادامه، دلایل ارزان بودن قیمت ویلا در این منطقه را بررسی می کنیم.

عدم تمایل مردم بومی به معامله با غیر بومیان

از زمان های گذشته، اکثر افراد تمایل داشتند تا در مناطقی چون بابلسر و رامسر و سپس نوشهر، چالوس و محمودآباد ویلا بخرند. این در حالی بود که در این زمان، مردم بومی شهرهای نور و چمستان، زمین های خود را به افراد غیر بومی نمی فروختند و به همین دلیل زمین های شهرستان چمستان برای سال های زیادی معامله نشده و ویلا سازی در آن انجام نمی شد. پس از مدتی، زمانی که مردم چمستان و مالکان جدید با رکود مواجه شده و متوجه شدند زمین‌ های اطراف چمستان با ویلا سازی و خرید و فروش زمین شرایط خوبی پیدا کرده اند، تصمیم گرفتند این رسم دیرینه را در این منطقه بشکنند و با غیر بومیان نیز معامله کنند. اما با این همه حال، به دلیل این که در چمستان بیشتر بومیان با یکدیگر معامله می کنند، قیمت‌ ها در این منطقه به شکل منطقی ارزان تر از نوشهر و چالوس است.

پتانسیل سرمایه گذاری بالا به دلیل رشد و توسعه

شهر چمستان زمین های زیادی دارد که امکان ساخت ‌و‌ ساز ویلا در آن ها وجود دارد. از آن جایی که این شهر در زمینه ساخت و ساز و سرمایه گذاری نوپا است و به تازگی در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته است، قیمت ویلا در آن به نسبت سایر شهرهای شمالی با سابقه رشد و توسعه بیشتر، بسیار کم تر است.

کمبود امکانات رفاهی

همانطور که گفتیم، چمستان به تازگی در حال توسعه یافتن است و به همین دلیل، از بسیاری از امکانات رفاهی سایر مناطق شمالی برخوردار نیست. به طوری که حتی برخی از مناطق چمستان، ساده‌ ترین امکانات رفاهی مانند سوپر مارکت و درمانگاه را نیز ندارند و تعدادی از جاده‌ های این منطقه نیز هنوز آسفالت نشده است.

بافت قدیمی و محلی منطقه

یک دلیل دیگر ارزانی ویلا در چمستان، بافت قدیمی این منطقه است. بسیاری از اراضی این منطقه دارای خانه‌ های بسیار قدیمی هستند که ممکن است مورد پسند سرمایه گذاران نباشند. همچنین، بافت محلی منطقه نیز منجر به پایین بودن هزینه زندگی در چمستان و همچنین کم بودن قیمت عوارض ساخت ‌و ‌ساز، مالیات‌ های شهرداری و در نتیجه پایین بودن قیمت نهایی ساخت ویلا در این منطقه شده است.

فاصله زیاد با دریا

یکی از دلایل رونق ویلا‌سازی و همچنین قیمت بالای آن در مناطق شمالی، نزدیکی به دریا و ساحل است. اما از آن جایی که چمستان فاصله نسبتاً زیادی با دریا دارد، قیمت ویلا در این منطقه ارزان است. البته این فاصله چندان زیاد نیست و برای دسترسی چمستان به دریا نیز مسیرهای نزدیکی مانند جاده محمود آباد وجود دارد.

شرایط نامناسب مسیرهای جاده‌ ای چمستان

دیگر دلیل ارزانی ویلا در چمستان، شرایط نامناسب مسیر های جاده ای این منطقه و راه های روستاهای آن است. اگرچه مسیر دسترسی به خود چمستان تقریبا مناسب و راحت است، اما در برخی از مناطق این منطقه، بسیاری از جاده ها آسفالت نشده اند و برای رسیدن به ویلا و دیگر مناطق باید از مسیر جاده های خاکی عبور کرد.

بیشتر بخوانید: ساخت ويلای شيشه ای در چه مناطقی رايج است؟

مزایای خرید ویلا در چمستان

مزایای خرید ویلا در چمستان عبارت است از:

  • موقعیت مکانی مناسب: شهرستان چمستان از یک سه راه دریایی برخوردار است که فاصله ۲۰ دقیقه ای با محمودآباد و ایزدشهر، و فاصله ۳۵ دقیقه ای از دریا دارد. به همین دلیل این موضوع یک مزیت مهم برای چمستان به حساب می آید.
  • زمین های بکر و دست نخورده: این منطقه در زمینه تفریحی و همچنین ویلا سازی بسیار نو پا است و به همین دلیل، زمین های بکر و دست نخورده زیادی در آن برای فروش وجود دارد.
  • نزدیکی به جاده هراز: چمستان اولین و تنها منطقه‌ ای است که به جاده هراز نزدیک است و به آن راه دارد. به همین دلیل گردشگران و کسانی که در این منطقه ویلا دارند، می توانند در تعطیلات بدون هیچ ترافیکی، تنها در حدود ۱ دقیقه به جاده هراز بروند.
  • گزینه سرمایه گذاری مناسب: با توجه به دست نخورده بودن زمین های چمستان و همچنین ارزان بودن ویلا ها در این منطقه، بدون شک خرید و یا ساخت و ساز ویلا در این منطقه یک گزینه سرمایه گذاری بسیار مناسب و سودمند به حساب می آید.

سخن پایانی

همان طور که در متن به آن اشاره کردیم، به طور کلی هزینه‌  ساخت ویلا در شهر چمستان به نسبت دیگر شهرهای بزرگتر شمالی بسیار کم تر است و امکان ساخت و ساز ویلاهای ارزان قیمت فراهم می باشد. به دلیل ارزانی ویلا در چمستان، خرید زمین و ساخت ویلا در این منطقه، اکنون یک سرمایه گذاری خوب به حساب می آید که پتانسیل رشد و سودآوری بالایی در آینده خواهد داشت.

سوالات متداول

  • دلایل ارزانی ویلا در چمستان چیست؟

پتانسیل سرمایه گذاری بالا به دلیل رشد و توسعه، کمبود امکانات، عدم تمایل مردم بومی به معامله با غیر بومیان، بافت قدیمی منطقه و همچنین فاصله زیاد با دریا، از دلایل ارزانی ویلا در چمستان هستند.

  • آیا چمستان از امکانات بالایی برخوردار است؟

خیر، با توجه به اینکه چمستان به تازگی در حال رشد و توسعه است، امکانات رفاهی چندان زیادی در این منطقه وجود ندارد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *