چرا ویلاهای شهرکی ارزان است؟ دلیل ارزان بودن آن چیست؟

یکی از مهمترین پیشرفت در زمینه ساخت و ساز مسکن ،ساخت ویلای شهرکی می‌باشد که با استقبال زیادی روبرو شد. دلیل ارزان بودن ویلاهای شهرکی تعداد زیاد ویلا در آن می باشد. کسانی که علاقه به خرید ویلا شهرکی دارند باید بدانند که خرید و فروش ویلای شهرکی با یک ملک یا ویلای عادی متفاوت است و  اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید به مشکل بر می خورید. ویلاهای شهرکی از گذشته وجود داشته اما با گسترش گردشگری، پیمانکاران و سازندگان ویلا به فکر ایجاد شهرک ‌های ویلایی بزرگ افتادند. شهرک ‌ها شامل تعدادی ویلا در داخل زمین وسیع می‌باشد.

قوانین ویلاهای شهرکی

ویلاهای شهرکی یک سبک خاص در ویلاسازی می‌باشد که شرکت‌های سازنده این سازه ‌ها توانسته اند در زمین کمتر ویلاهای بیشتری بسازند و با این کار ویلا با قیمت بسیار مناسبی به دست خریداران می‌رسد. این قیمت مناسب در ویلای شهرکی هم به نفع شرکت‌های سازنده و هم به نفع سرمایه ‌گذار می‌باشد. به طور کلی کسانی که قصد خرید ویلای شهرکی داشته باشند باید از یک سری قوانین خاص تبعیت کنند و حتما قبل از اقدام به خرید ویلا از این قوانین آگاهی کامل داشته باشند. این قوانین شامل موارد زیر می‌باشد :

۱ . احترام گذاشتن به قوانین موجود در شهرک :

ویلا یک مکان خصوصی برای سپری کردن اوقات فراغت می‌باشد. ویلاهای شهرکی طوری طراحی شده‌اند که ارتباط و تعامل بسیار بالایی در آنها وجود دارد بنابراین برای برقراری آرامش در شهرک ‌های ویلایی قانون هایی وضع کرده اند که همه باید به این قوانین احترام بگذارند. این قوانین در زمان خرید ویلا شهرکی به طور کامل به خریدار توضیح داده می‌شود و خریدار متعهد می‌شود که این قوانین را رعایت کند .

۲ . پرداخت هزینه ماهانه و سالانه :

در ویلاهای شهرکی درست مثل آپارتمان ‌ها که ساکنین آن برای نظافت و تعمیرات باید هزینه‌ ای را به عنوان شارژ پرداخت کنند همین قانون نیز وجود دارد. هزینه ‌ای که شما به صورت ماهانه و یا سالانه در ویلای شهرکی پرداخت می‌کنید شامل هزینه ‌هایی مانند نورپردازی ، نگهبان ، نظافت محیط شهری ، زیباسازی شهرک ، تامین امکانات اولیه و نگهداری از فضای سبز می‌باشد.

۳ . احترام گذاشتن به حریم خصوصی همسایه :

از دیگر نکات مهمی که باید هنگام خرید ویلا شهرکی در آن رعایت کنید این است که به حریم خصوصی همسایه احترام بگذارید. اگر از ویلا های شهرکی دیدن کرده باشید حتماً متوجه شده ‌اید که ویلاهای شهرکی در کنار یکدیگر قرار دارند به طوری که دیوارهای آنها به هم چسبیده می‌باشد. افرادی که برای گذراندن تعطیلات به ویلاهای شهرکی می‌آیند می خواهند در یک فضای آزاد در کنار خانواده خود باشند و ممکن است بعضی از آنها هیچ محدودیتی برای خود قائل نشوند در این صورت احترام گذاشتن به حریم خصوصی افراد اهمیت پیدا می‌کند.

دلیل ارزان بودن ویلاهای شهرکی

از آنجایی که پیمانکاران سعی کرده‌اند در مساحت کمتر ، ویلای بیشتری بسازند قیمت آن نیز مناسب ‌تر می‌باشد. در ویلا های شهرکی از مصالح با کیفیت و مقرون به صرفه استفاده شده است که کمک زیادی به ارزان بودن ویلا کرده است. ویلا های شهرکی معمولاً دور از مرکز شهر و یا استان می باشند بنابراین قیمت کمتری دارند. همچنین ممکن است که مالک ویلا با مشکل مالی مواجه بوده و قصد داشته باشد ویلای خود را با قیمت کمتری به فروش برساند.

مطالب بیشتر: مشکلات متداول در ساخت ویلاها و چگونگی حل آن ها

مزایای ویلا شهرکی

۱ . امنیت بالا :

اگر شما جزء آن دسته افرادی هستین که در طول سال فقط چند روز می‌توانید به ویلای خود سر بزنید خرید ویلا شهرکی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. ویلاهای شهرکی به دلیل مجهز بودن به حراست و نگهبانی ۲۴ ساعته در مقایسه با ویلاهای مستقل از نظر امنیتی در سطح بالاتر قرار دارد. اگر شما در منطقه کم رفت و آمد اقدام به خرید ویلای مستقل نمایید باید برای حفظ امنیت ویلای شخصی خود یک نگهبان یا سرایدار استخدام کنید در صورتی که اگر ویلای شهرکی خریداری کنید احتیاجی به نگهبان نخواهید داشت و زمان‌ هایی که در ویلا ی خود حضور ندارید خیال تان کاملاً آسوده است.

۲ . قیمت مناسب :

دلایل بسیار زیادی باعث شده است که ویلای شهرکی در مقایسه با سایر ویلاها قیمت ارزان تری داشته باشد، به دلیل اینکه ویلاهای شهرکی توسط پیمانکاران ساخته می‌شود هزینه مصالح به کار رفته، دستمزد کارگران و قیمت زمین در مقایسه با ویلاهای مستقل بسیار کمتر می‌باشد. از دیگر دلایل ارزان بودن ویلای شهرکی این است که سازندگان آن از کمترین زمین بیشترین بهره را برده‌ اند و از لحاظ مالی سرمایه گذاران با سرمایه‌گذاری و خرید ویلا شهرکی سود زیادی می برند. این ویلا بیشتر برای کسانی مناسب می‌باشد که بودجه کمی برای خرید ویلا دارند.

۳ . وجود امکانات اولیه :

با خرید ویلاهای شهرکی شما هیچ گونه نگرانی بابت تامین امکانات اولیه مانند آب ، برق و گاز نخواهید داشت. اگر هنگام خرید شما ویلایی را انتخاب کنید که فاقد این امکانات می‌باشد قطعاً با دردسر ها و مشکلات زیادی مواجه خواهی شد و گرفتن مجوز  برای آنها زمان بر خواهد بود.

سخن پایانی

به ویلاهایی که در یک محدوده مشخص و با اصول ساخته شده ویلا های شهرکی گفته می شود. ویلاهای شهرکی نسبت به ویلاهای مستقل تفاوت زیادی دارند، ویلا های شهرک دارای یک سری قوانین و اصول خاص می‌باشند و دارای هیئت امنا بوده و همه هزینه‌ها را بین اعضا تقسیم می‌کنند. این هزینه برای تمیز کردن و نگهداری از ویلا و زیباسازی ویلا می‌باشد. ویلا های شهرکی دارای قیمت مناسب و ارزان می‌باشد و از دلایل آن می‌توان به ساخت ویلای بیشتر در زمین کمتر ، استفاده از مصالح مقرون به صرفه و دوری از مرکز شهر و استان و یا اینکه مالک ویلا با مشکل مالی مواجه باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *