طراحی باغ ویلا

لازم است که برای داشتن بهترین طراحی باغ ویلا، حتما از یک تیم طراحی و دکوراسیون داخلی حرفه ای استفاده کنید که بتوانند نیازهای شما را به خوبی شناخته و در راستای آن ها طراحی و دکوراسیون را پیش ببرند.

به علاوه از آن جایی که معمولا در طراحی ویلا با یک فضای گسترده روبرو هستیم و در محوطه داخلی ویلا دست طراح برای اعمال استانداردهای دکوراسیون خاص، باز است؛ می توان بهترین بهره برداری از چنین فضایی را داشت.

تجهیزات بروز

ابزار و تجهیزات به روز یکی از ارکان اصلی مجموعه ویلاسازی می باشد.

طراحی مدرن

طراحی های مدرن و به روز مجموعه ما باعث رضایت شما مشتریان ما می شود.

مهندسین باتجربه

در مجموعه ویلاسازی مهندسین باتجربه و باسابقه در حال فعالیت هستند.

مصالح درجه یک

یک ویلای اصولی به مصالحی عالی و مرغوب نیاز داردکه ویلاسازی حرف اول را می زند.

از دیگر انواع طراحی در ویلا سازی می‌توان به طراحی باغ ویلا اشاره کرد. در این نوع طراحی هدف ساخت یک باغ ویلا است و اقدامات براساس داشتن چنین فضایی انجام می‌شود. باغ ویلا نوعی از املاک با متراژ بزرگ‌تر و قیمت بالاتر است که بیشتر در مناطق خوش آب و هوا ساخته می‌شود. شهرهای شمالی رایج‌ترین محل ساخت باغ ویلا هستند اما در نقاط خوش آب و هواتر دیگر شهرها هم باغ ویلا ساخته می‌شود.

طراحی باغ ویلا از همان ابتدا در دو بخش انجام می‌شود. بخشی از طراحی با باغ، موقعیت درختان و فضاسازی برای آن‌ها در زمین و بخشی دیگر به ساختمان ویلا، سبک و موقعیت آن اختصاص دارد. در طراحی باغ ویلا برخلاف دیگر انواع ویلا سازی معمولا بخش بزرگ‌تر زمین و متراژ بیشتر باغ اختصاص داده می‌شود و ویلا تنها شامل ساختمانی کوچک معمولا با یک یا دو اتاق و بخش‌های اصلی است، البته همه باغ ویلاها از این نوع نیستند. باغ ویلاهایی هم وجود دارند که در آن‌ها ساختمان ویلا هم متراژ با باغ و با طراحی خاص و ویژه است.

اصول طراحی باغ ویلا

به همین شکل نقش نورپردازی نیز در طراحی داخلی ویلا و دکوراسیون آن فوق العاده اثربخش است. شما می توانید از یک نورپردازی اصولی برای هویت بخشی درست به بنای ویلا، استفاده کرد و از یک فضای عادی و معمولی، یک اقامتگاه باشکوه و لوکس به وجود بیاورید. لازم است که برای داشتن بهترین طراحی داخلی ویلا، حتما از یک تیم طراحی و دکوراسیون داخلی حرفه ای استفاده کنید که بتوانند نیازهای شما را به خوبی شناخته و در راستای آن ها طراحی و دکوراسیون را پیش ببرند.

به علاوه از آن جایی که معمولا در طراحی ویلا با یک فضای گسترده روبرو هستیم و در محوطه داخلی ویلا دست طراح برای اعمال استانداردهای دکوراسیون خاص، باز است؛ می توان بهترین بهره برداری از چنین فضایی را داشت.

و همچنین میتواند در زیباتر شدن و لوکس تر شدن کلی باغ نقش اساسی داشته باشد، فضای سبز و باغچه های موجود در حیاط ویلا می‌باشد. توجه به موضوع ترکیب رنگها و تناسبی که میان این رنگها و گیاهان مورد استفاده در طراحی باغ با مصالح و متریال به کار رفته در ساخت ویلا، نقش بسیار مهم و اساسی در طراحی ویلا باغ، و به وجود آمدن یک نمای کلی زیبا و آرامش بخش دارد.َدر هنگام طراحی باغ ویلا ساده با متریال چوبی باید گلها و گیاهانی که با منظره چوبی دارای تناسب و سنخیت هستند به کار گرفته شوند. همچنین در زمانی که بنا دارای ساختار بتنی یا فلزی هست، باید از گیاهان و درختان و یا گل‌های متناسب با متریال بنا در طراحی ویلا باغ استفاده گردد. همچنین بسیاری از افراد تمایل دارند تا در طراحی باغ خود از متریال و مواد سنتی و قدیمی‌و کلاسیک استفاده نمایند. طراحی باغ ویلا فرآیندی است که با داشتن یک سری مهارت و دانش اولیه و کافی می‌توان بنا و یا قسمتی از ویلا که قصد طراحی آن را دارید به مکانی بسیار آرام بخش شبیه به بهشت تبدیل گردد. در این مقاله قصد داریم به موضوع طراحی ویلا باغ و ابعاد مختلف آن بپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

نظر اکثر افراد این است که با استفاده از گل و گیاه و بوته‌ها و درختان متفاوت می‌توان یک منظره زیبا و حیرت انگیز خلق کرد. اما آیا به تنهایی این موضوع امکان پذیر است؟ چیزی که مطمئنم جواب ماست این است که استفاده از گل و گیاه و درختان متفاوت به تنهایی کارساز نیست. صرفاً فقط استفاده از گل و گیاه و درختان متفاوت برای به دست آوردن ویو و منظره عالی و مورد نظر ما، در طراحی ویلا کافی نیست.

مهمترین ویژگی  طراحی باغ ویلا استفاده از متریال های طبیعی و خام و بوم آورد بدون پرداخت می باشد ، کمبود امکانات در این نواحی مانع استفاده از متریال های مدرن و لوکس می شود لذا خشونت و زمختی متریال طبیعی باید در تمامی اجزای ویلای این سبک به خوبی نمایان باشد . چوب و سنگ اصلی‌ ترین متریال در این سبک از طراحی ها می باشد .

مشاوره رایگان طراحی ویلا

اگر به دنبال طراحی ویلا شیک در تهران یا سایر شهرستان ها هستید یا برای استعلام قیمت و مشاوره درباره ی چگونگی طراحی ویلا به راحتی بر روی دکمه ی مقابل کلیک کنید و با ما در تماس باشید.


مناطق معتدل و گرم بخش وسیعی از طراحی نمای ویلا ها را الوارهای چوبی به خود اختصاص می دهند و در مناطق سرد نیز سنگ های طبیعی و سنگ های لاشه بنای ساختمان را می پوشاند این نوع از متریال ها هم  فضاهای داخلی و هم نمای ویلا را در بر می گیرند و حتی در برخی موارد نیز با استفاده از این متریال مبلمان ثابت قابل اجرا هستند . باغ ویلا  نوعی  محل زندگی است که در مساحت وسیعی از زمین واقع شده است و در آن باغ به عنوان چشم‌انداز اصلی طراحی برای نمایش گیاهان، آبنما و سایر عناصر در نظر گرفته می‌شود. برای داشتن جامعه‌ای پر جنب و جوش و شاد باید به موضوع طراحی باغ و فضای سبز بیش از پیش توجه شود. این مطلب مهم به ویژه در باغ ویلا میتواند به عنوان یک نمونه عالی برای شهرسازی سبز قلمداد شود که در آن بنا با محیط اطرافش تعاملی عمیق دارد، اما طراحی  باغ ویلا چگونه است و چه نکاتی را باید در ایجاد یک طراحی  مورد توجه قرار دهیم.

۱.با توجه به نور، سایه و رنگ‌ها  در طراحی فضاها

۲. طراحی عناصر مختلف باغ برای ایجاد چشم‌اندازی  زیبا

۳.توجه به یکپارچگی و هماهنگی بین بنا و محوطه

۴. حداکثر استفاده از فضا برای ایجاد تعامل بین فضاهای مختلف باغ ویلا

در طراحی باغ ویلا از چه عناصر و المان‌هایی استفاده کنیم؟

پوشش گیاهی، ایوان، آلاچیق، سایبان، چشمه‌ها و نهرها، استخر و آبنما باغ، مجسمه و اشیا تزئینی، نورپردازی محوطه، مبلمان فضای باز، شومینه فضای باز را می‌توانید در طراحی باغ ویلا استفاده کنید. دکوراسیون و طراحی راهرو باغ و ویلاها به سبک های متنوع سازگار با سلیقه های مختلف، وجود دارد که ما تعدادی از جدیدترین و زیباترین آن ها را در این مجموعه در اختیار شما قرار داده ایم.

ما انسان ها به طور کلی زیبایی را دوست داریم و برای آرامش و آسایش بیشتر، زندگی خود را به وسیله ی انواع امکانات کاربردی و تزییناتی زیبا و راحت می سازیم، که در این کار از تجارب و همکاری متخصصان همان رشته بهره می جوییم، طراحی راهرو باغ و ویلا از این قاعده مستثنی نیست و باید توسط مهندسان خبره انجام گیرد. ایده های متنوع و زیبایی را در ادامه مشاهده می کنید.

ایده های خلاقانه و زیبای طراحی راهرو باغ

افراد گاهی برای فرار کردن از این همهمه و ازدحام شهرها برای آرامش یافتن، به طبیعت زیبا با هوای سالم پناه می برند، اما برخی خود باغ دارند و یا برای آسایش بیشتر، ویلاهایی را برای خود تهیه کرده اند. که آن را با طرح های متنوع و جالب،  زیبا می سازند، در این مطلب ایده های زیبایی از طراحی راهرو باغ و ویلا جمع آوری و به آن گروه از عزیزانی که در جست و جوی ایده و طرح نابی برای باغ و ویلای خود هستند، یا قصد بازسازی راهرو باغ و ویلا را دارند، تقدیم می گردد.

در زیبا سازی ویلا و باغ، راهرو نقش مهمی را ایفا می کند، چنان که در راهروها طراحی های بسیاری زیبایی را به چشم خود می بینید. درختان و گیاهان سرسبز توانایی بالایی در زیباسازی راهرو ها دارند، شما می توانید راهرویی با سنگ، یا از ترکیب سنگریزه و سنگ فرش، ترکیب ماسه و سنگ، ترکیب آجر با سنگریزه و ..مناسب با نمای ویلا به همراه فضایی سرسبز در نمای ورودی طراحی زیبایی را خلق کنید.

پروژه های طراحی باغ ویلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *