طراحی ویلا مدرن

طراحی  ویلا مدرن یکی از بخش های دانش معماری است که در آن باید به ویژگی ها و المان های ویلا توجه شود و فضای کافی به هر بخش، اختصاص داده شود. معمار باید با توجه به خواسته ی کارفرما و همچنین درنظر گرفتن شرایط محیطی، شرایط اقلیمی، زاویه تابش خورشید، نوع خاک، نوع بافت شهر سازی، جهت و شدت وزش باد، تسلط کامل بر قوانین وضع شده توسط شهرداری برای ساخت ویلا، در نظر گرفتن تعداد افرادی که می خواهند از ویلا استفاده کنند و امکانات مورد نظر آن ها که بسیار بااهمیت می باشد، باید ویلای مدرن را طراحی کند. طراحی ویلا مدرن به دو بخش طراحی داخلی ویلا و محوطه سازی تقسیم میشود .

تجهیزات بروز

ابزار و تجهیزات به روز یکی از ارکان اصلی مجموعه ویلاسازی می باشد.

طراحی مدرن

طراحی های مدرن و به روز مجموعه ما باعث رضایت شما مشتریان ما می شود.

مهندسین باتجربه

در مجموعه ویلاسازی مهندسین باتجربه و باسابقه در حال فعالیت هستند.

مصالح درجه یک

یک ویلای اصولی به مصالحی عالی و مرغوب نیاز دارد که ویلاسازی حرف اول را می زند.

طراحی ویلای مدرن چیست ؟

برای آشنایی با طراحی ویلای مدرن این نکته را باید بدانید که این طراحی متعلق به قرن بیستم می باشد. با به وجود آمدن این سبک، چهره های جدیدی از معماری نظیر سبک ارگانیک، سبک شیکاگو و مکتب هنر نو، به دنیا معرفی شد، چرا‌که ما قبل از این سبک، با سبک های کلاسیک و سنتی رو به رو بودیم که در آنها تزئینات حرف اول را می زند. اما معماری مدرن، باعث مطرح و رایج  شدن سادگی در دنیا شد. در طراحی ویلای مدرن، بیشتر با ساختمان هایی سروکار داریم که حالت برونگرا دارند و این وظیفه را برعهده دارند تا بیشترین ارتباط و دید را با فضای خارج فراهم آورند.

در نتیجه در این سبک باید از پنجره با سطح شیشه خور زیاد به کارگیری شود و همینطور حجمی هایی که در این سبک مورد استفاده قرار می گیرد، باید ساده باشند که در بعضی طرح های این سبک، حجم هایی همراه با خطوط صاف و تیز به چشم می خورند. برعکس ویلای کلاسیک، که در آن از تزیینات بسیار استفاده می شود، در طراحی ویلا به سبک مدرن، ما با کمترین تزئینات و تجملات رو به رو هستیم. در این سبک سعی می شود که ساده ترین متریال مورد استفاده قرار گیرد، چرا‌که رعایت هارمونی و هماهنگی مصالح، منجر‌به زیبا تر شدن ظاهر ویلا می شود. در بحث نمای ویلای مدرن باید گفته شود که نمای آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به گونه ای هویت ویلا را مشخص می کند و همانطور که در بالا گفته شد در طراحی نما، از متریال ساده به کار گرفته می شود.

 نمای ویلای مدرن چگونه است؟

در طراحی ویلای سبک مدرن، نمای آن از اهمیت  زیادی برخوردار است و به نوعی، معرف هویت ویلا است. در طراحی نمای مدرن، از متریال های ساده استفاده میشد. از ستون ها و گچبری هایی که در  نمای ویلای کلاسیک استفاده می شود، خبری نیست و زیبایی آن در عین سادگی دیده می شود. در طراحی ویلا مدرن، از متریال های ساده ای برای نما استفاده میشود .

ضوابط و اصول طراحی ویلا مدرن

ضوابط و اصول طراحی ویلا مدرن

همانطور که در مورد ویژگی های طراحی ویلا مدرن و خصوصیات آن صحبت کردیم، این نوع سبک طراحی پیچیدگی های خاص خودش را دارد و آنطور که در ظاهر به نظر می رسد ساده نیست. اصول و ضوابط طراحی ویلا مدرن هر چقدر بهتر و بیشتر رعایت شوند، جذابیت و زیبایی و همچنین کارایی و بهره وری آن بیشتر خواهد شد. در واقع زمانی می توان گفت که طراحی ویلا مدرن موفقیت آمیز بوده که تمامی اصول و ضوابط رعایت شده باشند و هر فضا متناسب با نیاز و خواسته های ساکنین آن ساخته شده باشد. در ادامه قصد داریم به اصول و ضوابط طراحی پلان ویلا مدرن و همچنین دکوراسیون داخلی آن بپردازیم.

مکان ساخت

در طراحی و ساخت ویلا مدرن، باید به مکان آن توجه زیادی داشت. منظور از انتخاب مکان ساخت، همان محل احداث و ساخت و ساز ویلاست که هم باید زمین آن ویژگی خوبی داشته باشد و هم اینکه، کاملا متناسب با خواسته و نیاز کارفرما انتخاب گردد. از طرفی چنانچه زمین یا مکان ساخت ویلا مدرن، از قبل انتخاب شده باید کلیه پروسه ساخت و ساز براساس ویژگی های مکان ساخت مثل شیبدار بودن، نرمی و سفتی خاک و سایر موارد انجام شود.

مفید و کاربردی بودن ویلا

در طراحی مدرن ویلا عامل بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید کارآمد و کاربردی بودن فضای زندگی است که نقش اساسی و بسیار مهمی در طراحی ویلا مدرن و پایه گذاری طراحی سایر بخش ها، ایفا می کند. به همین دلیل باید دقت کنید که آیا طراحی انجام شده نیاز ساکنین هر اتاق و فضای ویلا را برطرف می کند؟ همه المان ها و بخش های ویلای مدرن باید کاربردی و کارآمد باشد.

ایجاد تغییر در چیدمان یک ویلای مدرن بسیار آسانتر است. یکی دیگر از مشخصه های طراحی ویلا مدرن، پلان آزاد است  . پلان آزاد، به معنی وجود حداقل دیوار در داخل ساختمان است. این ویژگی مهم، یک امتیاز بزرگ محسوب می شود برای کسانی که به ایجاد تغییر در دکوراسیون ویلای شان علاقه مند هستند. به راحتی میتوان چیدمان داخلی فضا را تغییر داد. محل مبل ها، تلویزیون، نشیمن را به راحتی هرچه تمام تر عوض کنید و بدون هیچ هزینه اضافه ای، یکنواختی را از بین ببرید.

طراحی ویلا مدرن گیرا است

در هر نمایی، هر بنایی یا جامع تر بگوییم هر تصویری، پیامی نهفته است. ما معتقدیم طراحانی برتر هستند که به خوبی زبان بصری و پیامی که هر عنصر بصری دارد مسلط باشند. عناصر بصری، این پیام را به چشم بیننده منتقل می کند. باز هم یک خصوصیت دیگر که از سادگی ویلاهای مدرن ناشی می شود پا به میان میگذارد. سادگی بصری، باعث حذف عوامل مزاحم، پیام های بصری می شوند و باعث می شوند تا پیام های ارسال شده از بنا، قدرت و اثرگذاری بیشتری در بیننده ایجاد کند. پس اثر پیام معماری به سادگی و با قدرت هرچه بیشتر بدون هرگونه مزاحمتی، در بیننده نفوذ کرده و بیننده را تحت تأثیر خود قرار می دهند .

نور گیری بهتر

در طراحی ویلای مدرن توجه ویژه ای به بهره گیری از نور طبیعی می شود. در این سبک، نور گیری به ایجاد پنجره های بزرگ در جبهه جنوبی بنا محدود نمیشود. پنجره در سبک معماری مدرن، در هر وجهی از ساختمان به کار می رود، اما با ابعاد مختلف. تفاوت ابعاد در پنجره ها به دلیل کنترل حریم خصوصی و جلوگیری از نور زدگی در ساختمان ها ایجاد می شود. همانطور که وجود پنجره های بزرگ باعث کاهش انرژی های مربوط به روشنایی می شود. از طرفی نیز ممکن است باعث افزایش دریافت انرژی گرمایی خورشیدی شود.

بنابراین آگاهی و تسلط معمار به مباحث انرژی در ساختمان بسیار مهم است. روشنایی و نور باعث واضح شدن تمامی زیبایی‌ ها، رنگ ‌ها و بافت‌‌ها و انواع مصالح و تزیینات می‌شود. معماران خوش ذوق و خلاق در تلاش هستند تا با بازی نور و سایه، فرم ‌های جذاب تری را ایجاد کنند. در واقع آن‌ها در تلاش هستند تا با نور و نور پردازی های  مختلف، حجم و فرم بنا را مشخص کنند.

این نور گیری و نور گردانی ها،  صرفا با نور طبیعی شکل نمیگیرد و با استفاده از نور گردانی های مصنوعی به شکل دلخواه خود می‌رسند. می‌توان نورپردازی را در طراحی تمامی اجزای ویلا یافت. از محوطه و طراحی های مختلف تا فضاهای داخلی مثل آشپزخانه، نشیمن یا اتاق‌ های خواب. چالش‌ های متعددی در راستای نورپردازی از ابتدای معماری همراه طراحان بوده است. چرا که هیچکس ساختمان‌های دلگیر و تاریک را دوست ندارد! خانه‌ های ایرانی که با پنجره ها و شیشه های رنگی در همه جا معروفند. مردمان گذشته ما در تلاش بودند علاوه بر نور گیری از آفتاب با فیلترهای مخصوص خودشان در امان باشند.

نور، جزیی از طراحی فضا

نور پردازی را باید جزیی از طراحی خود در ویلاهای مدرن بدانیم. زیر می‌تواند تاثیر فوق ‌العاده ‌ای در نشان دادن عناصر طراحی شده داشته باشند. هدایت افراد با چشم‌ها با نورهای مصنوعی لوله‌ ای که به سمت فضاهای داخلی مختلف طراحی شده‌اند، زیبایی خیره‌ کننده ‌ای دارند. این نورها به صورت مخفی کار شده و بازتابی از آن‌ها را معمولا در فضا خواهیم دید. گاهی نور تاباندن به عنصری خاص در فضا، باعث ایجاد نقطه ‌ای عطف در ویلا می‌شود. می‌تواند بار سنگین دیوارها را کم کرده و بر زیبایی فضا بیفزاید. در طراحی ویلا به سبک مدرن رنگ های خنثی استفاده می شود. همچنین تا جای ممکن جزئیات غیر ضروری حذف می گردند. به طور خلاصه اگر عاشق سبک منظم و ساده هستید، سبک مدرن گزینه خوبی برای طراحی است.

طراحی ورودی ویلا مدرن چگونه است؟

طراحی ورودی ویلا مدرن چگونه است؟

طراحی ورودی ویلا مدرن، جزو مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای شود و به علت قرار داشتن در معرض دید، مهمترین قسمت فضای بیرونی محسوب می شود. هر فردی زمان ورود به ویلا به صورت ناخودآگاه به طراحی فضای ورودی توجه می کند. اگر شیوه طراحی به طور اصولی و مناسب باشد، سبب می‌شود که توجه بیننده را به خود جلب کند و از طرفی هم به ارائه ویژگی های مشخص فضای داخلی، می پردازد. توصیه می شود که در طراحی ورودی ویلا، از طراحان حرفه ای کمک بگیرید تا از یک فضای خاص و اصولی برخوردار شوید.

می توانید قسمت ورودی ویلا را توسط وسایل تزئینی خاص، دکور کرده و یا از عناصر گوناگون به منظور زیبا تر شدن فضا کمک بگیرید. در نتیجه دقت کردن به دکوراسیون و طراحی ورودی ویلا، یکی از موارد مهمی است که باید در طراحی پلان های مدرن در نظر گرفته شود. نورپردازی درست در این قسمت تاثیر بسیار زیادی بر ناخودآگاه افراد هنگام ورود به خانه دارد. در صورتی که تمایل به ساخت ویلا به سبک مدرن دارید می توانید از طراحان حرفه ای ما در ویلاسازی راهنمایی بگیرید و در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد هزینه ها و سایر مراحل ساخت و طراحی می توانید از طریق شماره تماس دفتر 02188912114 با ما در ارتباط باشید و یا به آدرس شرکت واقع در خیابان کریم خان به صورت حضوری مراجعه نمایید.

مشاوره رایگان طراحی ویلا

اگر به دنبال طراحی ویلا شیک در تهران یا سایر شهرستان ها هستید یا برای استعلام قیمت و مشاوره درباره ی چگونگی طراحی ویلا به راحتی بر روی دکمه ی مقابل کلیک کنید و با ما در تماس باشید.

4 نکته جدید طراحی ویلا مدرن

بر اساس جدیدترین طراحی ویلا مدرن که در سطح بین المللی تعیین شده، توجه داشتن به یک سری نکات کمک میکند تا کارفرمایان به نتیجه مطلوب در مرحله نهایی دست یابند. ممکن است به این مورد برخورد کرده باشید که صاحبان ویلا ها بعد از گذشت مدتی که اوقات خود را در آن فضا سپری می کنند، این نکته را بیان می کنند که یکسری فضا ها می توانستند طراحی بهتری داشته باشند. تمامی این موارد به شرطی است که تا چه میزان به نکات ریز و با اهمیت در طراحی ویلا توجه می کنید، در ادامه این نکات بسیار مهم را برای شما توضیح می دهیم.

  • مشخص کردن سایز فضاها

مشخص کردن سایز صحیح در ساخت ویلا، بسیار حائز اهمیت است و در تعیین آن، نباید فقط تعداد خانواده را در نظر بگیرید. زمان تعیین کردن سایز و متراژ ویلا توجه کنید که چه تعداد هستید و در آینده ممکن است چه تعدادی به افراد خانواده شما اضافه شوند و هر کدام به چه مقدار فضا احتیاج دارند. همینطور با در نظر گرفتن این موارد تکلیف فضاهایی همچون آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب ها و سایر فضاها مشخص می شود.

  • طراحی ساده و معین برای اتاق ها و طبقات

طراحی ساده و معین برای اتاق ها و طبقات یکی از نکات مهمی است که در طراحی ویلا مدرن کوچک و یا بزرگ باید در نظر گرفته شود. برعکس دیگر سبک ها که نحوه چیدمان اتاق ها از نظم و قانون خاصی پیروی نمی کند، اما در سبک مدرن باید از نظم و سازماندهی معینی برخوردار باشد. جانمایی اتاق ها در طراحی ویلا های مدرن دارای اصول خاص و به تبعیت از یک فرم هندسی مشخصی می باشد.

  • طراحی باز و پیوسته

منظور از طراحی باز و پیوسته این است که طراحی ویلا های مدرن چند طبقه و یا دوبلکس باید به گونه ای باشد که بخش های داخلی آن نه تنها از هم جدا، بلکه از ساختاری پیوسته برخوردار باشند. برای ویلا های مدرن بایستی برای طبقات آنها طراحی باز و پیوسته صورت گیرد به صورتی که هر فضا به طور منسجم با فضای دیگر در ارتباط باشد.

  • مشخص بودن سبک ویلا به وسیله طراحی فضای سبز و محوطه

مشخص بودن سبک ویلا به وسیله طراحی فضای سبز و محوطه جزو اصول طراحی فضای سبز ویلا مدرن محسوب می شود. طراحی محوطه باید به شکلی باشد که در اولین نگاه، سبک ساخت آن مشخص شود. برای این منظور می توانید، از متریال های ساده و خاص، چراغ های روشنایی محوطه، فضای مخصوص پیاده روی و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید.

با طراحی ویلا مدرن یک طبقه آشنا شویم

با طراحی ویلا مدرن یک طبقه آشنا شویم

اگر یک فضای امن و راحت برای خود و خانواده می خواهید، فقط به طراحی ویلا مدرن یک طبقه فکر کنید. برای ساخت ویلا مدرن یک طبقه باید نکات زیادی را مورد توجه قرار دهید. از مهم ترین ویژگی های ساخت ویلا مدرن یک طبقه عدم محدودیت در استفاده مصالح می باشد. شیشه، معروف ترین نمایی است که در این نوع سبک مورد استفاده قرار می گیرد.در ویلا مدرن یک طبقه، دیگر از فضاهای تاریک و مرده خبری نیست. با توجه به معماری که در ساخت ویلا مدرن یک طبقه، به کار گرفته می شود، در پایان صاحب یک ویلا ی سرشار از آرامش خواهید شد.

طراحی ویلای مدرن یک طبقه چه ویژگی هایی دارد؟

طراحی ویلا یک طبقه نیاز به در نظر گرفتن ویژگی های خاصی دارد. اگر بخواهیم به زبانی ساده تر این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت این ویلاها باید ویژگی های قابل توجه ای داشته باشند تا بتوان آن ها را به عنوان ویلای فلت در نظر گرفت. در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی این ویژگی ها بپردازیم. از مهم ترین ویژگی های بارز ویلاهای یک طبقه می توان به عدم وجود پله اشاره نمود در واقع شما با توجه به نام این ویلاها می توانید به این موضوع پی ببرید که ویلا های فلت فاقد پله هستند.

براساس مطالبی که تاکنون بیان شد می توان نتیجه گرفت که این دسته از ویلاها بسیار ساده اند اما این را نیز فراموش نکنید که در عین سادگی طراحی های بسیار منحصر به فرد و چشمگیری دارند. از دیگر ویژگی های بارز ویلا های فلت باید به هم سطح بودن بخش های مختلف آن ها اشاره نمود که این موضوع نیز به دلیل عدم وجود پله ها است که موجب می شود تا اختلاف ارتفاع چندانی در ساختار آن ها به چشم نخورد. چنین طراحی هایی بهترین گزینه برای خانواده هایی به شمار می روند که فرزند کوچک یا فرد سالمند داشته و دائم نگران آسیب دیدن آن ها هستند. این موارد از مهم ترین مزیت های طراحی ویلا یک طبقه به شمار می روند که دانستن آن ها می تواند شرایط بهتری را برای شما رقم بزند‌.

تجهیزات و متریال نوین در طراحی ویلای مدرن چیست؟

امروزه وجود تجهیزات و متریال نوین در طراحی ویلای مدرن سبب شده است که آنچه در نهایت ایجاد می شود، ایده آل ترین حالت ممکن را بدون آسیب رساندن به محیط زیست داشته باشد. مورد استفاده قرار دادن شیشه های هوشمند در پنجره ها به علت قابلیت تنظیم مقدار نور ورودی و تنظیم میزان دید از بیرون به فضای داخل ویلا، سبب بالا رفتن آسایش و رفاه ساکنین در ویلا می شود. به کارگیری از عایق های صوتی و حرارتی در دیوارها، سقف و کف علاوه بر ایجاد آسایش، منجر‌به صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. از ویژگی های ویلا مدرن می توان به استفاده از پنل های خورشیدی اشاره کرد که به منظور تامین برق مورد نیاز دارای کاربرد می باشد. متریال های دیگری نیز وجود دارد که به کار بردن صحیح و اصولی آن ها سبب جذاب تر شدن ویلا شما می شود.

پروژه‌های طراحی ویلای مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *