طراحی ویلا مدرن

طراحی  ویلا مدرن یکی از بخش های دانش معماری است که در آن باید به ویژگی ها و المان های ویلا توجه شود و فضای کافی به هر بخش اختصاص داده شود. معمار باید با توجه به خواسته ی کارفرما و همچنین درنظر گرفتن شرایط محیطی ،شرایط اقلیمی ، زاویه تابش خورشید ، نوع خاک، نوع بافت شهر سازی، جهت و شدت وزش باد ، تسلط کامل بر قوانین وضع شده توسط شهرداری برای ساخت ویلا در نظر گرفتن تعداد افرادی که می خواهند از ویلا استفاده کنند و امکانات مورد نظر آن ها که بسیار بااهمیت می باشد باید ویلای مدرن را طراحی کند.

تجهیزات بروز

ابزار و تجهیزات به روز یکی از ارکان اصلی مجموعه ویلاسازی می باشد.

طراحی مدرن

طراحی های مدرن و به روز مجموعه ما باعث رضایت شما مشتریان ما می شود.

مهندسین باتجربه

در مجموعه ویلاسازی مهندسین باتجربه و باسابقه در حال فعالیت هستند.

مصالح درجه یک

یک ویلای اصولی به مصالحی عالی و مرغوب نیاز دارد که ویلاسازی حرف اول را می زند.

طراحی ویلا مدرن به دو بخش طراحی داخلی ویلا و محوطه سازی تقسیم میشود .

نمای ویلای مدرن

در طراحی ویلای سبک مدرن، نمای آن از اهمیت  زیادی برخوردار است و به نوعی معرف هویت ویلا است. در طراحی نمای مدرن از متریال های ساده استفاده میشد. از ستون ها و گچبری هایی که در  نمای ویلای کلاسیک استفاده می شود، خبری نیست و زیبایی آن در عین سادگی دیده می شود. در طراحی ویلا مدرن، از متریال های ساده ای برای نما استفاده میشود .

نکات مهم در طراحی ویلا مدرن !

۱ . در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی منطقه

۲ . استفاده از متریال و مصالح با کیفیت و مناسب

۳ . اختصاص دادن بودجه مناسب برای ساخت ویلا

۴ . تقسیم بندی اصولی و درست فضای خارجی و داخلی برای اهداف مورد نظر

۵ . رعایت جزییات فنی مانند نقشه ساختن و …

رعایت برخی از موارد گفته شده در بالا مانند هزینه طراحی ویلا بر عهده ی کارفرما می باشد اما برخی دیگر از نکات باید توسط معمار و طراح رعایت شود تا ویلای مورد نظر از نظر استحکام ،دوام و زیبایی منحصر به فرد  داشته باشید .

 

طراحی ویلا مدرن یک طبقه

اگر یک فضای امن و راحت برای خود و خانواده می خواهید، فقط به طراحی ویلا مدرن یک طبقه فکر کنید. برای ساخت ویلا مدرن یک طبقه باید نکات زیادی را مورد توجه قرار دهید. از مهم ترین ویژگی های ساخت ویلا مدرن یک طبقه عدم محدودیت در استفاده مصالح می باشد. شیشه معروف ترین نمایی است که در این نوع سبک مورد استفاده قرار می گیرد.در ویلا مدرن یک طبقه دیگر از فضاهای تاریک و مرده خبری نیست. با توجه به معماری که در ساخت ویلا مدرن یک طبقه به کار گرفته می شود، در پایان صاحب یک ویلا ی سرشار از آرامش خواهید شد.

 

ویژگی های بارز طراحی ویلای یک طبقه

طراحی ویلا یک طبقه نیاز به در نظر گرفتن ویژگی های خاصی دارد. اگر بخواهیم به زبانی ساده تر این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت این ویلاها باید ویژگی های قابل توجه ای داشته باشند تا بتوان آن ها را به عنوان ویلای فلت در نظر گرفت. در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی این ویژگی ها بپردازیم. از مهم ترین ویژگی های بارز ویلاهای یک طبقه می توان به عدم وجود پله اشاره نمود در واقع شما با توجه به نام این ویلاها می توانید به این موضوع پی ببرید که ویلا های فلت فاقد پله هستند.

براساس مطالبی که تاکنون بیان شد می توان نتیجه گرفت که این دسته از ویلاها بسیار ساده اند اما این را نیز فراموش نکنید که در عین سادگی طراحی های بسیار منحصر به فرد و چشمگیری دارند. از دیگر ویژگی های بارز ویلا های فلت باید به هم سطح بودن بخش های مختلف آن ها اشاره نمود که این موضوع نیز به دلیل عدم وجود پله ها است که موجب می شود تا اختلاف ارتفاع چندانی در ساختار آن ها به چشم نخورد. چنین طراحی هایی بهترین گزینه برای خانواده هایی به شمار می روند که فرزند کوچک یا فرد سالمند داشته و دائم نگران آسیب دیدن آن ها هستند. این موارد از مهم ترین مزیت های طراحی ویلا یک طبقه به شمار می روند که دانستن آن ها می تواند شرایط بهتری را برای شما رقم بزند‌

مشاوره رایگان طراحی ویلا

اگر به دنبال طراحی ویلا شیک در تهران یا سایر شهرستان ها هستید یا برای استعلام قیمت و مشاوره درباره ی چگونگی طراحی ویلا به راحتی بر روی دکمه ی مقابل کلیک کنید و با ما در تماس باشید.

ضوابط و اصول طراحی ویلا مدرن

همانطور که در مورد ویژگی های طراحی ویلا مدرن و خصوصیات آن صحبت کردیم، این نوع سبک طراحی پیچیدگی های خاص خودش را دارد و آنطور که در ظاهر به نظر می رسد ساده نیست. اصول و ضوابط طراحی ویلا مدرن هر چقدر بهتر و بیشتر رعایت شوند، جذابیت و زیبایی و همچنین کارایی و بهره وری آن بیشتر خواهد شد. در واقع زمانی می توان گفت که طراحی ویلا مدرن موفقیت آمیز بوده که تمامی اصول و ضوابط رعایت شده باشند و هر فضا متناسب با نیاز و خواسته های ساکنین آن ساخته شده باشد. در ادامه قصد داریم به اصول و ضوابط طراحی پلان ویلا مدرن و همچنین دکوراسیون داخلی آن بپردازیم.

  • مکان ساخت:

در طراحی و ساخت ویلا مدرن باید به مکان آن توجه زیادی داشت. منظور از انتخاب مکان ساخت همان محل احداث و ساخت و ساز ویلاست که هم باید زمین آن ویژگی خوبی داشته باشد و هم اینکه کاملا متناسب با خواسته و نیاز کارفرما انتخاب گردد. از طرفی چنانچه زمین یا مکان ساخت ویلا مدرن از قبل انتخاب شده باید کلیه پروسه ساخت و ساز براساس ویژگی های مکان ساخت مثل شیبدار بودن، نرمی و سفتی خاک و سایر موارد انجام شود.

  • مفید بودن و کاربردی بودن:

در طراحی مدرن ویلا عامل بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید کارآمد و کاربردی بودن فضای زندگی است که نقش اساسی و بسیار مهمی در طراحی ویلا مدرن و پایه گذاری طراحی سایر بخش ها ایفا می کند. به همین دلیل باید دقت کنید که آیا طراحی انجام شده نیاز ساکنین هر اتاق و فضای ویلا را برطرف می کند؟ همه المان ها و بخش های ویلای مدرن باید کاربردی و کارآمد باشد.

ایجاد تغییر در چیدمان یک ویلای مدرن بسیار آسانتر است. یکی دیگر از مشخصه های طراحی ویلا مدرن، پلان آزاد است  . پلان آزاد به معنی وجود حداقل دیوار در داخل ساختمان است. این ویژگی مهم یک امتیاز بزرگ محسوب می شود برای کسانی که به ایجاد تغییر در دکوراسیون ویلای شان علاقه مند هستند. به راحتی میتوان چیدمان داخلی فضا را تغییر داد محل مبل ها، تلویزیون، نشیمن را به راحتی هرچه تمام تر عوض کنید و بدون هیچ هزینه اضافه ای یکنواختی را از بین ببرید.

  • طراحی ویلا مدرن گیرا است:

در هر نمایی، هر بنایی یا جامع تر بگوییم هر تصویری پیامی نهفته است. ما معتقدیم طراحانی برتر هستند که به خوبی زبان بصری و پیامی که هر عنصر بصری دارد مسلط باشند. عناصر بصری این پیام را به چشم بیننده منتقل می کند. باز هم یک خصوصیت دیگر که از سادگی ویلاهای مدرن ناشی می شود پا به میان میگذارد. سادگی بصری باعث حذف عوامل مزاحم پیام های بصری می شوند و باعث می شوند تا پیام های ارسال شده از بنا ، قدرت و اثرگذاری بیشتری در بیننده ایجاد کند. پس اثر پیام معماری به سادگی و با قدرت هرچه بیشتر بدون هرگونه مزاحمتی در بیننده نفوذ کرده و بیننده را تحت تأثیر خود قرار می دهند .

  • نور گیری بهتر:

در طراحی ویلای مدرن توجه ویژه ای به بهره گیری از نور طبیعی می شود. در این سبک نور گیری به ایجاد پنجره های بزرگ در جبهه جنوبی بنا محدود نمیشود. پنجره در سبک معماری مدرن در هر وجهی از ساختمان به کار می رود، اما با ابعاد مختلف. تفاوت ابعاد در پنجره ها به دلیل کنترل حریم خصوصی و جلوگیری از نور زدگی در ساختمان ها ایجاد می شود. همانطور که وجود پنجره های بزرگ باعث کاهش انرژی های مربوط به روشنایی می شود. از طرفی نیز ممکن است باعث افزایش دریافت انرژی گرمایی خورشیدی شود.

بنابراین آگاهی و تسلط معمار به مباحث انرژی در ساختمان بسیار مهم است. روشنایی و نور باعث واضح شدن تمامی زیبایی‌ ها، رنگ ‌ها و بافت‌‌ها و انواع مصالح و تزیینات می‌شود. معماران خوش ذوق و خلاق در تلاش هستند تا با بازی نور و سایه فرم ‌های جذاب تری را ایجاد کنند. در واقع آن‌ها در تلاش هستند تا با نور و نور پردازی های  مختلف حجم و فرم بنا را مشخص کنند.

این نور گیری و نور گردانی ها  صرفا با نور طبیعی شکل نمیگیرد و با استفاده از نور گردانی های مصنوعی به شکل دلخواه خود می‌رسند. می‌توان نورپردازی را در طراحی تمامی اجزای ویلا یافت. از محوطه و طراحی های مختلف تا فضاهای داخلی مثل آشپزخانه، نشیمن یا اتاق‌ های خواب. چالش‌ های متعددی در راستای نورپردازی از ابتدای معماری همراه طراحان بوده است. چرا که هیچکس ساختمان‌های دلگیر و تاریک را دوست ندارد! خانه‌ های ایرانی که با پنجره ها و شیشه های رنگی در همه جا معروفند. مردمان گذشته ما در تلاش بودند علاوه بر نور گیری از آفتاب با فیلترهای مخصوص خودشان در امان باشند.

  • نور جزیی از طراحی فضا:

نور پردازی را باید جزیی از طراحی خود در ویلاهای مدرن بدانیم. زیر می‌تواند تاثیر فوق ‌العاده ‌ای در نشان دادن عناصر طراحی شده داشته باشند. هدایت افراد با چشم‌ها با نورهای مصنوعی لوله‌ ای که به سمت فضاهای داخلی مختلف طراحی شده‌اند، زیبایی خیره‌ کننده ‌ای دارند. این نورها به صورت مخفی کار شده و بازتابی از آن‌ها را معمولا در فضا خواهیم دید. گاهی نور تاباندن به عنصری خاص در فضا باعث ایجاد نقطه ‌ای عطف در ویلا می‌شود. می‌تواند بار سنگین دیوارها را کم کرده و بر زیبایی فضا بیفزاید. در طراحی ویلا به سبک مدرن رنگ های خنثی استفاده می شود. همچنین تا جای ممکن جزئیات غیر ضروری حذف می گردند. به طور خلاصه اگر عاشق سبک منظم و ساده هستید، سبک مدرن گزینه خوبی برای طراحی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *