طراحی و ساخت استخر ویلایی روباز

موضوعات این مقاله

طراحی و ساخت استخر ویلایی|مجموعه ویلاسازی

طراحی و ساخت استخر ویلایی روباز و مراحل آن

برخی از متقاضیان معمولا برای ویلای شخصی خود درخواست طراحی و ساخت استخر ویلایی روباز دارند. استخر روباز منظور استخری است که در فضای بسته قرار ندارد. بلکه در یک محیط یا فضای کاملا باز قرار گرفته است. این نوع استخرها در فصل تابستان بسیار پرطرفدار هستند و میتوانند لحظات شادی را برای ما به ارمغان آورند‌. اما همانطور که احتمالا متوجه شده اید استخرهای روباز در فصل های سرد سال عملا بی استفاده میمانند. و نمیتوان از آن ها استفاده کرد. بااین حال بازهم کسانی هستند که ترجیح میدهند در ویلای خود یک استخر روباز داشته باشند تا در فصل های گرم سال از آن استفاده کنند. از این رو تصمیم گرفتیم مقاله پیش رو را به استخرهای روباز اختصاص دهیم. اما پیش از آن به طور مختصر به مراحل ساخت استخر خواهیم پرداخت تا با این روند بیشتر آشنا شوید.

 

طراحی و ساخت استخر ویلایی روباز

بدیهی است که برای ساخت استخر ویلایی روباز در طراحی ویلا لاکچری از یک متخصص و کارشناس کمک بگیرید. ساخت استخر نیازمند سواد، تجربه و آگاهی است. از این رو میتوانید برای سفارش ساخت استخر از شرکت های مربوطه کمک بگیرید. اما باید دقت داشته باشید که شرکت مروبطه از هر نظر قابل اعتماد باشد. زیرا ساخت استخر یک امر بسیار خاص و تخصصی است که اگر کوچکترین سهل انکاری در ساخت آن صورت گیرد میتواند یک فاجعه یا ضرر مالکی بزرگ به بار آورد. همچنین لازم است فرم و شکل استخر و حتی متراژ آن کاملا با فضا همخوانی داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید: بازسازی دفتر کار

 

مراحل ساخت استخر

پیش از آنکه به موضوع ساخت استخر ویلایی روباز بپردازیم در این بخش مراحل ساخت استخر را به طور مختصر بیان میکنیم:

۱. انتخاب مکان مناسب برای ساخت استخر:

اولین و مهم ترین مراحل ساخت استخر انتخاب یک مکان مناسب برای آن است. شما باید به گونه ای فضای استخر را انتخاب نمایید که اگر در طول ساخت و ساز قصد داشتید فضای آن گسترش دهید یا هرگونه تغییر جدیدی اضافه کنید دچار مشکل نشوید. از طرفی لازم است استخر از نظر دسترسی به فاضلاب های سطحی در موقعیت خوبی قرار داشته باشد.

۲. گوبرداری:

گودبرداری جز مهمترین بخش های ساخت و ساز یک استخر است. این بخش با توجه به ارتفاعی که برای استخر در نظر گرفته میشود انجام میشود. برای اجرایی کردن این بخش از ماشین آلات سنگین و بیل مکانیکی استفاده میشود.

۳. اجرا آرماتوربندی استخر:

به کمک میلگرد و سایر ابزارهای آرماتور بندی زیر ساخت های لازم برای ساخت استخر صورت میگیرد.

۴. لوله کشی ها و برق کشی:

همانطور که احتمالا میدانید لوله کشی از مهم ترین بخش های یک استخر است. این لوله های آب هستند که آب را در سرتاسر استخر به گردش درمیاورد‌. سپس آن را به موتورخانه و سیستم تصفیه استخر انتقال میدهد. برق کشی استخر نیز در حین لوله کشی صورت میگیرد.

۵. بتن ریزی:

پنجمین مرحله از مراحل ساخت استخر ویلایی روباز بحث بتن ریزی آن است. این مرحه از مراحل بسیار حساس و مهم است. بنابراین لازم است از افراد متخصص کمک گرفته شود. طراحی و شکل گیری پله ها، دیزاین ها و سایر مدل ها همگی به نحوه بتن ریزی بستگی دارد.

۶. آب بندی:

این مرحله باید با دقت بسیار زیاد صورت گیرد. اگر مرحله آب بندی به خوبی صورت نگیرد میتواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. مرحله عایق بندی به کمک یک نوه عایق مناسب استخرها یا همان فایبرگلاس صورت میگیرد.

۷. مرحله کاشی کاری و سرامیک کاری:

مرحله آخر مربوط به سرامیک کاری و کاشی کاری استخر است که باید به زیبا تزگرین شکل ممکن صورت گیرد.

 

ویژگی های استخر روباز

در قسمت قبل به طور مختصر به ارائه چند مرحله از ساخت استخر ها پردازختیم. این در حالیست که ساخت یک استخر مجهز و سرپوشیده بسیار پیچیده تر و پرهزینه تر از آن است که بتوان در چند مورد بدان اشاره کرد. سیستم تهویه، سیستم تصوفیه، سیستم گرمایشی آب، سیستم گرمایشی هوا، سیستم سرمایشی، رطوبت و غیره از جمله مواردی هستند که باید در ساخت استخر سرپوشیده بدان توجه کرد. این در حالی است که ساخت استخر ویلایی روباز به هیچ یک از این موارد احتیاجی ندارد. این قبیل استخرها معمولا به جهت شنا و تفریح در فصل تابستان و زیبا سازی فضای ویلا ساخته میشود و به هیچ یک از این امکانات نیازی ندارد. درنتیجه هزینه ساخت استخر های روباز نسبت به سرپوشیده بسیار کمتر و به صرفه تر خواهد بود. در نهایت چنانچه توانایی ساخت استخر سرپوشیده را نداشتید میتوانید اقدام به ساخت استخر روباز در ملک شخصی خود کنید.

 

بیشتر بخوانید: بازسازی ویلا

 

مزایای ساخت استخر روباز

یکی از مزایای ساخت استخر ویلای روباز آن است که ساخت استخر در ملک شخصی باعث افزایش قیمت ملک میشود. درواقع استخر یک آپشن مهم و تاثیر گذار در ویلا یا باغ محسب میشود. استخر روباز به ما این امکان را میدهد که به راحتی برای باغ یا ویلای خود یک استخر ساخته و بر ارزش ملک خود بیفزاییم. استخرهای روباز میتوانند فضای بسیار مناسبی برای گذراندن تعطیلات تابستان اعضای خانواده در کنارهم باشد.

 

مشاوره در ساخت استخر روباز

اگر در مراحل ابتدایی از ساخت یک استخر ویلایی روباز هستید لازم است با یک مشاور متخصص صحبت کنید. زیرا تمامی قسمت های پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است. و ایجاد اختلال در هر مرحله میتواند به طور کل پروژه را با شکست مواجه کند. از این رو لازم است شرکتی که برای ساخت استخر استخدام کرده اید دارای یک مشاور کاربلد را در مجموعه خود  باشد. تا متقاضیان بتوانند به کمک آن از تمامی مراحل ساخت مطلع شوند.

مطلب پیشنهادی: ساخت استخر روی پشت بام

 

سفارش ساخت استخر روباز

ساخت استخر ویلایی روباز یک کار کاملا تخصصی و مهندسی بوده که لازمه آن رعایت تمامی استانداردها و اصول مهندسی است. حال از آنجایی که استخرهای روباز در یک فضای خاص و به صورت ثابت پیاده سازی میشود لازم است مصالح مورد استفاده در آن از کیفیت بالایی برخوردار باشند. همچنین مراحل گودبرداری، آرماتوربندی، بتن ریزی و آب بندی آن به بهترین شکل ممکن صورت گیرد. از این رو لازم است متخصصان ابتدا فضای مناسب استخر را تعیین کنند سپس با تهیه متریال درجه یک اقدام به ساخت استخر نمایند. بنابراین سعی کنید ابتدا یک شرکت معتبر در زمینه ساخت استخر را شناسایی کنید سپس برای ثبت سفارش اقدام نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *