طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک نشانگر شکوه و قدرت است و افرادی که به طراحی ویلای کلاسیک علاقه‌مند هستند خواهان نمایش این شکوه و قدرتند. به این سبک معماری، معماری بدون زمان گفته می‌شود. چون از زمان یونان باستان از این سبک برای معماری مکانی، که صاحب قدرتمندی داشته است، استفاده میشد تا قدرت صاحب خانه را نشان دهد. به عنوان مثال یونانیان  از سبک کلاسیک برای طراحی خانه خدایان خود استفاده می‌کردند  تا قدرت خدایان را  به مردم نشان دهند.

تجهیزات بروز

ابزار و تجهیزات به روز یکی از ارکان اصلی مجموعه ویلاسازی می باشد.

طراحی مدرن

طراحی های مدرن و به روز مجموعه ما باعث رضایت شما مشتریان ما می شود.

مهندسین باتجربه

در مجموعه ویلاسازی مهندسین باتجربه و باسابقه در حال فعالیت هستند.

مصالح درجه یک

یک ویلای اصولی به مصالحی عالی و مرغوب نیاز داردکه ویلاسازی حرف اول را می زند.

در طراحی ویلای کلاسیک  چند شاخصه ی  اصلی وجود دارد. مانند تقارن و استفاده از خطوط منحنی همراه با مجسمه های تزئینی و ستون‌های بلند. علاقه‌مندان به این سبک عموما تجملات  و نظم  را دوست دارند و با شکوه بودن بنا، برای آنها مهم است. شاید برایتان سوال باشد که ویلای کلاسیک چه ویژگی‌هایی دارد و عموما چه مساحتی برای طراحی این سبک ویلا لازم است؟ در ادامه به معرفی  طراحی ویلا کلاسیک و اصول طراحی آن خواهیم پرداخت.

خصوصیات طراحی ویلا کلاسیک چیست؟

 قبل از شروع به ویژگی‌های طراحی ویلای کلاسیک بهتر است یادآوری کنیم که ویلا به سازه‌ای گفته می‌شود که از چهار جهت  فضای بیرون نما دارد. ساختمان‌هایی  که ویلا نامیده میشود از هر چهار جهت آزاد بوده و هیچ مانعی ندارند. اما مشخصه سبک معماری کلاسیک لوکس بودن و تقارن است. در این سبک از معماری یونان باستان الهام گرفته شده است و ستون‌های بلند، شیشه های بزرگ و توجه به جزئیات جز عناصرمهم  آن محسوب میشود.

ویژگی اصلی ویلای کلاسیک، تقارن و نظم، سر ستون  و ستون‌های کوتاه و بلند است . برای اجرای نمای ویلای کلاسیک  رومی عموما از سنگ استفاده می‌شود. سنگ‌هایی که برای نما مورد استفاده قرار میگیرد ، بیشتر مرمر هستند  یا تراورتن. سر ستون  و مجسمه به همراه طاق‌های بلند نیز یکی از اجزای این سبک معماری میباشد. یکی از اصلی ترین مشخصه‌های  این سبک تقارن و منطق در طراحی اجزای ویلاست. به طور کلی تزئینات ویلا یکی از مهمترین بخش‌های این سبک به شمار می‌آید. آینه های  قدی ، کاغذ دیواری و  مجسمه از جمله تزئیناتی  است که در این سبک دیده می‌شود. قرنیز ها و گچ ‌بری های زیبا هم از جمله تزئینات داخلی در بناهای سبک کلاسیک هستند.

در این سبک طراحی برای ساخت ویلا معمولا از زاویه و تیز بودن حاشیه ها پرهیز می‌شود. خطوطی که در این سبک استفاده می‌شود، بیشتر منحنی و اغلب بدون زاویه است. نورپردازی نیز در این سبک ویلا بسیار دارای  اهمیت  است . و باعث  می‌شود که بنا باشکوه تر جلوه دهد. رنگ ‌هایی  که در طراحی ویلا کلاسیک استفاده می‌شود، اغلب خنثی و محافظه کارانه هستند. این طیف رنگ به لحاظ روانشناسی، حس ظرافت، قدرت و جسارت را انتقال می‌دهند. اکثرا  رنگ‌های کرم، سفید، مشکی شیری، برنزی و طلایی در این سبک به کار می‌روند. همانطور که گفته شد در سبک کلاسیک به جزئیات توجه می‌شود.  ممکن است که در طراحی فضاهایی  وجود داشته باشند که کاربردی برای آن‌ها  تعریف نشده است. بلکه این فضاها به منظور قرار دادن مجسمه، ساعت‌های ایستاده و مانند آن در نظر گرفته شده‌اند. در طراحی ویلا کلاسیک پشت ‌بام‌ها،  شیبدار یا مسطح طراحی می‌شوند. قسمت‌های داخلی مانند اتاق خواب‌ها و آشپزخانه نیز اصولا به صورت باز و  بدون مانع در نظر گرفته می‌شوند و  تماشای بیرون هم به سادگی امکان ‌پذیر است.

 

مشاوره رایگان طراحی ویلا

اگر به دنبال طراحی ویلا شیک در تهران یا سایر شهرستان ها هستید یا برای استعلام قیمت و مشاوره درباره ی چگونگی طراحی ویلا به راحتی بر روی دکمه ی مقابل کلیک کنید و با ما در تماس باشید.

طراحی داخلی ویلا کلاسیک  !

۱. در طراحی پلان ویلای کلاسیک، تمام فضاها به صورت جداگانه بررسی  می‌شوند. اما ممکن است فضاهایی در نظر گرفته شود که کاربرد خاصی ندارد و تنها برای قرار دادن مجسمه ها و وسایل تزئینی استفاده شوند.

۲. آشپزخانه  در ویلا های به سبک کلاسیک به این صورت در نظر گرفته می‌شود که در سراسر آن کابینت ام دی اف ممبران قرار میگیرد. تاج‌های کابینت ‌ها نیز از چوب یا ام دی اف بوده و باید به صورت قرینه بر روی کابینت کار شود. در وسط آشپزخانه نیز میز یا جزیره قرار می‌دهند که برای صرف  صبحانه استفاده می‌شود. همانطور که گفتیم متریال مورد استفاده در این سبک بیشتر سنگ و چوب است. بهتر است کف آشپزخانه نیز سنگ مرمر باشد. جهت شروع طراحی و دکوراسیون داخلی ویلا کلاسیک، ابتدا طرح ها و ایده های گوناگون، متناسب با سیستم سازه در نظر گرفته شود . و همچنین مراحلی صورت می پذیرد که  دیدگاه ها و نظر های  یک معمار با تجربه  را در خود دارد. تا طرح ویلا که شامل فضای داخلی و فضای  بیرونی ویلا می شود زیبا و شیک  مورد پسند مشتریان واقع شود.

در مرحله  بعدی مهندس معمار کار خود را شروع می کند و بسته به متراژ مورد نظر، کار طراحی ساختمان را انجام می دهد. در این مرحله چیدمان عناصر ویلا، با توجه به مواردی همچون جهت های طلوع و غروب خورشید، امکاناتی که لازم است در آن پیش بینی شود، مواد و مصالح انجام می شود. بعد از آن هم که کار اجرای بنا توسط مهندس عمران انجام خواهد شد.ویلا‌های کلاسیک جزو سبک‌هایی می‌باشد که از زمان‌های قدیم به خاطر ویژگی هایی که دارد  مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. ستون هایی با ارتفاع زیاد، مجسمه‌هایی تزئینی، سر ستون، طاق‌های بلند، قوس‌ های زیبا. تزئینات از ویژگی هایی است که جلب توجه می‌کند. 

تنوع متریال استفاده شده، در طراحی نمای ویلا سبک کلاسیک نسبت به طراحی ویلاهای دیگر کمتر می‌باشد. و بیشتر از سنگ که برای نمای‌های کلاسیک  مناسب  تر است استفاده می‌شود. نورپردازی نمای ویلا‌های کلاسیک خیلی مهم می‌باشد و به زیبایی هرچه بیشتر طرح ویلاهای کلاسیک کمک می‌کند. طراحی داخلی ویلاهای کلاسیک که با استفاده از سنگ‌های زیبا، دیوارهایی با ارتفاع بلند، ستون‌های بلند، پنجره‌های متقارن، مبلمان با شکوه و استیل، اشیاء تزیینی از جمله، آینه‌های قدی، کاغذ دیواری، مجسمه‌ها همچنین استفاده از رنگ‌های روشن مثل سفید، کرم در ویلای کلاسیک نشان داده می‌شود.

ویژگی‌های ویلاهای کلاسیک سنتی

 

۱.تقارن در طراحی ویلا کلاسیک همه چیز در تقارن و نظم است و تعادل را در همه قسمت‌های آن می‌توان مشاهده کرد. فرش ها، مبلمان، تابلو هایی که بر روی دیوار قرار دارند، نقش و نگارهای سقف و دیوار، همه و همه در توازن و تعادل هستند. برخی ممکن است این شیوه را دوست نداشته باشند و به سبک‌های مدرن علاقه بیشتری داشته باشند چرا که روحیه تنوع طلبی دارند. اما اگر شما فردی هستید که بیشتر خواهان نوعی آرامش هستید، و در این نوع از ویلا‌های احساس آرامش بیشتری می‌کنید، احتمالا ساخت یک ویلای کلاسیک مناسب شما خواهد بود.

 

۲.حاشیه های  نرم در طراحی سنتی معمولا از زاویه‌های تیز پرهیز می‌شود. و سعی بر این است که تا حد ممکن از خطوط منحنی استفاده شود، چرا که حس آرامش در آن ها بیشتر است. در این نوع از دکوراسیون ها بالشتک ها و مبلمان گرم و نرم به نظر می‌رسند و خطوط تیز ندارند و کوسن‌ها در این نوع از دکوراسیون ها به تعدد به کار رفته است. تا به فضا حال و هوایی کلاسیک ببخشند.

رنگ ها محافظه کار هستند ! در طراحی ویلاهایی  که به شیوه  کلاسیک انجام می‌شوند، بر خلاف ویلا‌های مدرن بیشتر از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود ،  که از لحاظ روانشناسی حس ظرافت، رسمیت، قابل اعتماد بودن و قدرت را بر انگیخته خواهد کرد. رنگ هایی از قبیل مشکی، سفید، قهوه ای شیری، برنزی و طلایی از جمله رنگ‌های خنثی می‌باشند  که در طراحی های کلاسیک به کار می‌روند.

 

۳.استفاده از چوب و ظاهر آن

در طراحی ویلای کلاسیک از چوب و مظاهر چوب، نظیر رنگ قهوه ای استفاده می‌شود، و ممکن است که نرده‌ها، سقف، و به طور کلی نمای ساختمان از چوب درختان مختلفی استفاده شود، که سبب می‌شود که روحی گرم و جذاب بر فضا حکم شود.

 

 

 طراحی داخلی ویلا کلاسیک سنتی !

 

۱.طراحی نشیمن و پذیرایی ویلا کلاسیک سنتی !

اتاق نشیمن در ویلا کلاسیک بزرگترین اتاقی  است که در نظر میگیرند. بنابراین باید با وسایل و دکورهای کلاسیک روی این بخش تاکید ویژه کنیم  مبلمانی که دراین بخش قرار می گیرد از چوب های گران قیمت و رو مبلی هایی ، از جنس طبیعی استفاده می شود . در دیوارهای این قسمت از ابزار کاری ها و گچ بری های ساخت دست به کار رفته و طراحی شومینه به سبک کلاسیک بر زیبایی محیط می افزاید .

 

۲.طراحی آشپزخانه ویلا کلاسیک سنتی

در طراحی آشپزخانه کلاسیک از کابینت های چوبی دور تا دور آشپزخانه استفاده می شود ودر وسط آن حجمی به صورت جزیره قرار می دهند که میتواند به عنوان فضای صبحانه خوری نیز در نظر گرفته شود . درب ها و تاج روی کابینت ها نیز از جنس چوب بوده وبه  صورت قرینه اجرا می شوند . در طراحی آشپزخانه به این سبک بهتر است از ترکیب چوب سفید در کابینت ها و سنگ مرمر در کف و یا دیوارها استفاده کنید . 

 

۳.طراحی سرویس بهداشتی و حمام ویلا کلاسیک سنتی

در طراحی سرویس بهداشتی و حمام معمولا از رنگ سفید و کرم استفاده می کنند و از سنگ مرمر برای کف استفاده می کنند تا زیبایی وشکوه سبک کلاسیک را به نمایش بگذارد . استفاده از آینه در این سبک بسیار مهم بوده و از آینه های برنزی در سرویس ها استفاده می کنند . معمولا در طراحی حمام از وان های بزرگ مطابق گذشته استفاده می کنند .

 

۴.طراحی تراس ویلا کلاسیک سنتی

یکی دیگر از ویژگی های سبک ویلا کلاسیک ، تراس های بزرگ با چشم انداز و نمای عالی است . معمولا طراحی تراس در این سبک به صورت خطوط نرم و نیم دایره اند که از ویژگی های بارز سبک کلاسیک طراحی ویلا به حساب می آید .

 

۵.طراحی اتاق خواب ویلا کلاسیک سنتی

در طراحی داخل اتاق مهمترین عضو ، تخت خواب است که از تخت های بزرگ چوبی که دارای حکاکی  هایی بر روی آن می باشد استفاده می کنند در این قسمت نیز وسایل اتاق خواب را با رنگ ابزار کاری هایی که در اتاق کار شده که اغلب به رنگ طلایی یا کرم است تطبیق می دهند.برای نور اتاق نیز از لوستر های مجلل کوچک تر از لوستر های پذیرایی استفاده می کنند .

پروژه‌های انجام شده ویلای کلاسیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *