مزایا و معایب ویلاهای شهرکی را بشناسید + آیا ارزش خرید دارند؟

مزایا و معایب ویلاهای شهرکی

مزایا و معایب ویلاهای شهرکی در نقاط مختلف کشور، به خصوص شمال را بررسی خواهیم کرد. آیا شما قصد دارید ویلا بخرید؟ بهتر است با شرایط ویلاهای شهرکی آشنا شوید. با بررسی معایب و مزایا این نوع ویلا می توانید تصمیم بگیرید که میان خرید ویلای شهرکی و ویلای منحصر به فرد یا حتی ساخت یک ویلا، کدام یک برای شما مناسب خواهد بود. ما را در این مقاله ویلاسازی همراهی کنید تا با این مزایا و معایب آشنا شوید.

 

مزایا و معایب ویلاهای شهرکی

مجموعه از ویلاها که در یک محدوده مشخص قرار گرفته اند و امکانات رفاهی و امنیتی برای ساکنان آن فراهم شده است. این امکانات شامل استراحتگاه، پارک و منطقه نگهبانی می شود. هر فردی اجازه ورود به شهرک را ندارد. مسائل ورود و خروجی تنها برای ساکنان یا افرادی که کارت مهمان داشته باشند، امکان پذیر خواهد بود. چنین مسائلی در کنار حضور نگهبان به صورت شبانه روزی، باعث می شود تا امنیت آن افزایش یابد. مسئله امنیت از مزایای آن به حساب می آید اما در کنارش معایبی نیز دارد. یکی از آنها، این است که شما نمی توانید به راحتی تغییرات لازم را در ویلای خود ایجاد کنید. در ادامه مزایا و معایب ویلاهای شهرکی را به صورت کامل شرح داده و بررسی خواهیم کرد.

 

معایب ویلای شهرکی

در میان مزایا و معایب ویلاهای شهرکی، ابتدا به معایب آن خواهیم پرداخت. در ابتدا باید بگوییم هزینه های نگهداری جزء معایب این شهرک به شمار نمی رود. چرا که این هزینه ها صرف نگهداری دوربین های مداربسته، حقوق نگهبان، نظافت محیط شهرک و بسیار موارد دیگر می شود. ما به معایبی می پردازیم که به راحتی نمی توان کنترل کرد و محدودیت هایی در انتخاب شما ایجاد می کنند.

 

۱. یکسان بودن معماری و طرح ساختمان از معایب ویلای شهرکی

افرادی که قصد خرید ویلا را دارند، اغلب به دنبال یک معماری خاص و دلخواه خود هستند. اما در شهرک ها طرح و سبک نما در تمامی ویلاها تکرار می شوند. اغلب ویلاهای شهرکی دارای متراژ، ظاهر و سبک معماری داخلی یکسانی هستند. اگر به دنبال معماری و سبک منحصر به فردی هستید، احتمالا ویلاهای موجود در شهرک ها را نپسندید.

 

۲. کیفیت معمولی از معایب ویلای شهرکی

زمان زیادی صرف ساخت ویلا های شهرکی نمی شود. در واقع تمرکز آنها بیشتر بر استحکام ساختمان و انجام تاسیسات کاربردی است. در نتیجه نمی توانید انتظار یک ساختمان با کیفیت و سیستم حرفه ای را از آنها داشته باشید. البته، در برخی از شهرک ها برای جذب بیشتر مشتریان مصالح بهتر و با کیفیت تری را خریداری می کنند.

 

۳. قوانین شهرک

ویلاهای شهرکی قوانین خاص خود را دارند. ساکنان باید برای برقراری نظم و آرامش در شهرک از این قوانین پیروی کنند. ممکن است برای شما که برای تعطیلات و تفریح به ویلا می روید، این قوانین دست پا گیر و سختگیرانه به نظر برسند، اما وجودشان باعث می شود تا شهرک تبدیل به محیطی امن و راحت شود. حتما پیش از خرید، قوانین را به خوبی مطالعه کنید.

 

۴. مسئله حریم خصوصی همسایه ها

احتمالا اگر به دنبال خرید ویلا هستید، دوست دارید از محیط شلوغ و رفت و آمد دوری کنید. مسئله آن است که شما در ویلاهای شهرکی، همسایه دیوار به دیوار خواهید داشت. ویلاها با فاصله کمی از همدیگر درون این شهرک ها ساخته می شوند. پس شاید صدای رفت و آمد و سر و صداهای معمول را بشنوید. البته طبق قوانین، تمامی ساکنین مجموعه نباید برای یکدیگر مزاحمت ایجاد کنند. پس اگر احیانا شما قصد دارید جشنی یا مهمانی داشته باشید، باید در سکوت یا صدای کم انجامش دهید.

 

مزایای ویلای شهرکی

 

مزایای ویلای شهرکی

در این بخش مسائل مختلفی که باعث می شود تا یک ویلای شهرکی گزینه مناسب باشد، را برای شما بیان خواهیم کرد. شاید با وجود این مزایا بتوانید از معایب گفته شده چشم پوشی کنید. البته اگر بخواهید یک ویلای منحصر به فرد با طراحی ویلا دلخواه خود داشته باشید، پیدا کردن یا ساخت آن در ویلاهای شهرک کار غیر ممکنی خواهد بود.

 

۱. امنیت ویلای شهرکی از مزایا آن

مسئله امنیت یکی از مسائلی است که باعث می شود تا افراد به سمت ویلاهای شهرکی جذب شوند. در بخش ابتدایی مزایا و معایب ویلاهای شهرکی اشاره کردیم که این شهرک در محدوده مشخصی قرار دارد و نگهبانان امنیت آن را فراهم می کنند. همچنین، نگهبانان کنترل می کنند که چه کسی به شهرک وارد و از آن خارج می شود. علاوه بر آن، دوربین های مداربسته در نقاط مختلف شهرک قرار می دهند تا کنترل و نظارت بیشتری بر محیط داشته باشند.

 

۲. قیمت ویلاهای شهرکی

ویلاهای شهرکی از پیش ساخته هستند. فضا و متراژ مشخصی دارند. از آنجایی که حجم مصالح ساختمان بالا است و به صورت عمده خریداری می شود، هزینه مواد برای ساخت بسیار کم خواهد بود. همچنین، به دلیل آنکه حجم و تعداد ساختمان ها بالا است، پیمانکاران هزینه کمتری دریافت می کنند. تمامی این مسائل باعث می شود تا ویلاهای شهرکی قیمت کمتری داشته و برای خرید مقرون به صرفه تر باشند.

 

۳. مدارک و اسناد ویلای شهرکی

برای خرید زمین یا ویلا حتما باید مدارک و اسناد رسمی وجود داشته باشد. نکته مثبت ویلای شهرکی آن است که به شما اسناد مشخصی را نشان می دهد. از جمله پروانه ساخت که نشان می دهد، ساخت ویلا توسط بنیاد مسکن تایید شده و مجوز داشته است. همواره پیش از خرید، مدارک را به خوبی مطالعه کرده و اطلاعات آن را با سازمان های رسمی بررسی کنید.

 

۴. انشعابات و امکانات از مزایا ویلاهای شهرکی

گرفتن انشعابات برق، آب و گاز دردسرهای خودش را دارد. این مسئله در ویلاهای شهرکی برطرف شده است. چرا که سازنده مسئولیت دریافت مجوز را بر عهده دارد. در نتیجه، نیازی نیست شما پیگیری این مسئله را بر عهده داشته باشید. انجام انشعابات و نصب تاسیسات نیز از پیش انجام شده و شما تنها هزینه نهایی ویلا را پرداخت خواهید کرد.

 

سخن پایانی

انتخاب ویلای شهرکی در نهایت به نیاز و سلیقه شما وابسته است. ما با بررسی مزایا و معایب ویلاهای شهرکی سعی کردیم تا روند تصمیم گیری را برای شما هموار کنیم. در صورتی که به مشاوره و بررسی بیشتری نیاز دارید، تنها لازم است با مشاوران ویلا سازی در تماس باشید.

 

سوالات متداول

۱. آیا لازم است برای ویلای شهرکی نگهبان استخدام کرد؟

خیر، ویلاهای شهرکی دارای نگهبانی هستند و شما لازم نیست هزینه جداگانه برای استخدام نگهبان پرداخت کنید.

۲. آیا معماری و ابعاد ویلاهای شهرکی یکسان هستند؟

اغلب آنها از متراژ و مصالح یکسانی ساخته شده اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *