معروف ترین و لوکس ترین ویلاها در ایران

موضوعات این مقاله

معروف ترین ویلاهای لوکس در ایران|مجموعه ویلاسازی

معروف‌ ترین و لوکس ترین ویلاها در ایران کدامند؟

 

معروف ترین ویلاهای لوکس در ایران کدامند ؟ حتماً بارها عنوان لوکس را بسیار شنیده‌اید. تقریباً در همه آگهی‌های مربوط به ویلا آن‌را بسیار مشاهده کرده‌اید. امّا تاکنون کمتر به مفهوم و معنای لوکس بودن یک ویلا یا ساختمان توجه شده است. اصولاً یک ویلای لوکس یا لاکچری چه ویژگی‌هایی دارد؟ چرا در تبلیغات فروش ویلا از عبارت لوکس استفاده می شود؟ لاکچری بودن یک ویلا مشخصه چه ویژگی است؟

آشنایی با ویلاهای لوکس ایران

برای رسیدن به پاسخ این سولات با ما در مقاله معروف‌ ترین و لوکس ترین ویلاها در ایران در وب‌سایت ویلاسازی همراه باشید. ما در این قاله قصد داریم تا شما را با ماهیت ویلاهای لوکس آشنا نماییم.

فهرست مطالب در این مقاله:

 • ویژگی‌های مهم در ویلاهای لوکس
 • معروف‌‌ترین و لوکس‌ترین ویلاها در ایران
 • نتیجه گیری

 

بیشتر بخوانید: بازسازی منازل

 

ویژگی‌های مهم در ویلاهای لوکس

همانطور که در مطالب بالا عنوان شد شما بارها کلمه لوکس را زیاد شنیده‌اید. درواقع این کلمه بیشتر جهت اقامت‌های آنچنانی در ذهن ما مجسم می‌شود. به جرات می‌توان اذعان کرد تاحال‌حاضر روی این کلمه تبلیغات وافری صورت گرفته است. امّا واقعاً مهم‌ترین ویژگی‌ها در ویلاهای لوکس چیست؟ درواقع امروزه طراحی خاص و متفاوت با رعایت درست اسلوب معماری سبک‌های مدرن و کلاسیک موجب آن شده که عموم مردم به آن‌ها در طراحی‌های  ویلای لاکچری روی بیاورند. امروزه ما در اکثر کشورهای آسیایی شاهد طراحی  و ساخت ویلا های لوکس و بسیار زیبا هستیم. هم‌چنین ویلا سازی در دماوند به‌وفور می‌توان ویلاهای لوکس تازه‌ساز را مشاهد کرد.

به‌طورکلی ویژگی‌های ویلاهای لوکس به موارد زیر حلاصه می‌شود که عبارتند از:

 • امکانات ویلا
 • سبک طراحی
 • موقعیت مکانی
 • نوع حفاظت و نگهداری
 • متریال استفاده شده در ساخت ویلا

 

معروف ترین ویلاهای لوکس در ایران

حتماً شما علاقه‌مند هستید بدانید که معروف‌ ترین و لوکس ترین ویلاها در ایران کدامند؟ 

اصولاً ویلاهای لوکس در سراسر دنیا جاذبه‌ی خاصی را برای کاربران خود دارند. درواقع چه کاربران داخلی و یا رهگذرانی که نمای بیرونی آن را نظاره‌گر هستند. ویلاها فضایی هستند که اغلب برای تعطیلات و یا لذت بردن از آب و هوایی بهتر در مناطقی خوش آب‌وهوا ساخته می‌شوند. همه‌ی ما در مورد طراحی یک ویلا علاقه‌مندیم بنایی متفاوت از دیگر بناهایی که همه‌روزه در گوشه و کنار شهر با آن‌ها سروکار داریم مواجه شویم. به‌موجب‌این‌امر طراحی ویلاهای لوکس در ایران امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است. در همین راستا ما قصد داریم تا شما مخاطبین محترم ویلاسازی را با معروف‌ ترین و لوکس ترین ویلاها در ایران آشنا نماییم، پس همچنان با ما همراه باشید.

 • ویلای سفید در اصفهان

پروژه خانه ویلا سفید با ماهیت به‌سازی جزو معروف‌ ترین و لوکس ترین ویلاها در ایران محسوب می‌شود. زیرا ساختمان موجود درکنار بخش‌های عمده آن در باغی به متراژ 830 متری حفظ و تقویت شده و فقط قسمت‌هایی به آن اضافه شده، تا عملکرد آن را بهبود ببخشد. درواقع با حداقل هزینه و امکانات، حداکثر بهره‌وری را در اختیار کاربران قرار گرفته است.

این ویلا یک پروژه زمینه‌گرا به‌شمار می‌رود که ضمن گرته‌برداری از معماری بومی منطقه‌ای که در آن ایجاد گردیده، روایتی امروزی از بادگیر را به رخ می‌کشد. علاوه‌براین به‌واسطه تلفیقی مناسب از فرم و عملکرد بهترین راه بهره‌وری از انرژی در معماری را به کار گرفته است.

 

بیشتر بخوانید: طراحی ویلا مدرن

 

 • ویلا بید مجنون در زیبادشت کرج

این ویلا هم از زیباترین ویلاهای لوکس و بسیار کار آمد است که در یک باغ به متراژه 2000 متر و بسیار سرسبز در منطقه زیبا دشت کرج طراحی و اجرا شده است.

دراصل کارفرمای ویلای بید مجنون قصد داشت کلبه وسط باغ را تخریب و ویلای مدرن جدیدی در زیربنای وسیع‌تر متناسب با نیازهای خود احداث نماید. هم‌چنین امکانات و فضای لازم جهت برگزاری مهمانی و دورهمی‌های اخر هفتگی را هم در این ویلای لوکس و مدرن خود داشته باشد. دراینجا نگاه معمار به مبحث طراحی ویلای لوکس و مدرت بید مجنون از یک نگاه نوستالژیکی بوده است. این ویلا یک خانواده ایرانی با حال و هوای جمعی و احترام به سنت‌ها در ذهن هر مخاطب تداعی می‌کند.

 • ویلای سفید رستم تنکابن

پس از گذشتن از جاده‌های زیبا با درختانی درهم تنیده، به یکی از شهرهای قدیمی و زیبای مازندران تنکابن می‌رسیم. این شهر مملو از زیبای‌های مختلفی است که چشم هر بیننده را خیره می‌نماید!. شهر تنکابن که غیراز جنگل‌های بسیار رویایی و سرسبز، به‌دلیل برخورداری از باغ‌‎های کیوی در کل کشور ایران خسابی زبان‌زد است.

ویلای سفید رستم در درسته معروف‌ ترین و لوکس ترین ویلاها در ایران است که می‌توان دور از هیاهوی شهری در آن به آرامش رسید. این ویلا در باغی به متراژ 280 متر مربع طراحی و اجرا شده است.

 • ویلا گلخانه کرج

شاید بارزترین مشخصه در معماری ایرانی استفاده از آجر باشد که از خانه‌های کوچک تا پیچیده‌ترین سازه‌ها مانند گنبدهای مدور، همه را مسحور خود می‌نماید. ویلای گلخانه کرج با همان آجر چینی‌های هوشمندانه و دقتی بالا در معماری مدرن رقصی از نور و سایه را برای ساکنین آن خلق نموده است. این ویلا در حومه شهر کرج و حدود 60 کیلومتری غرب تهران قرار دارد.

 

بیشتر بخوانید: طراحی ویلا در کردان

 

 • عمارت جان در دماوند

مبحث ویلاسازی در حومه شهرها به عنوان فضايي برای تجربه شیوه یا سبک زندگی خاص و متفاوت از آنچه در کلان شهرها شاهد آن هستیم، به یکی از ملزومات مهم در زندگی امروزی ما مبدل شده است.

عمارت جان از پروژه‌های بسیار زیبا در ویلاهای لوکس و مدرت ایران است، که در حومه شهر تهران قرار دارد. این  عمارت بنا به خواسته کارفرما برای یک آخر هفته مطلوب باتوجه به موقعیت و نیازهای ساکنین آن ازنو احیا شده است.

 • ویلای رَج در بافت سنتی جزیره کیش

در طراحی ویلا لاکچری برتر ایران، به بررسی ویلای مدرن رَج در جزیره زیبای کیش می‌پردازیم تا درک کنیم چگونه یک معماری مدرن امروزی نه تنها با زندگی و شهرهای سنتی ما در تضاد نیست، بلکه کیفیت آن را هم تا حد زیادی بهبود می‌بخشد. ویلای مدرن رَج، در زمینی به متراژ 420 متر مربع طراحی و اجرا شده است. این ویلا به واسطه طراحی حاص خود به یکی از معروفترین ویلاهای لاچکری در ایران مبدل شده است.

از معروف‌ ترین و لوکس ترین ویلاها در ایران علاوه بر موارد ذکر شده در مطالب بالا می‌توان به دیگر سازه‌های زیر  هم اشاره کرد که عبارتند از:

  • ویلای دوبلکس مایا در رودهن
  • R01 طالقان
  • ویلای حیاط در اصفهان
  • هفت سنگان در قزوین
  • خانه ویلای دو شیراز

 

بیشتر بخوانید: طراحی ویلا کلاسیک

 

نتیجه گیری

ما در این مقاله قصد داشتیم تا شما مخاطبین محترم ویلاسازی را با برترین و لاکچری‌ترین ویلاها در این آشنا نماییم. در طراحی و ساخت یک ویلای لاکچری عوامل مختلفی مانند شرایط پیمانکار ویلاسازی، متریال استفاده شده در آن، سبک استفاده شده در ویلا و مواردی از این قبیل دخیل است.

امید است مقاله فوق مورد توجه شما مخاطبین محترم ویلاسازی قرار گرفته باشد. لطفاً پس از مطالعه مقاله نظرات و تجارب شخصی خود را در زمینه ویلاهای لوکس با ما به اشتراک بگذارید.

مطلب پیشنهادی: طراحی ویلای مدرن چیست ؟ 

 

مطالب مرتبط

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *