انتخاب بهترین پرده برای ویلا

پرده برای ویلا

انتخاب پرده برای ویلا موضوعی سلیقه‌ای می‌باشد و هر شخص طبق سلیقه خود برای ویلا و یا خانه ای که در آن اقامت دارد پرده انتخاب می‌کند .

شما می‌توانید از تمام مدل‌های پرده مانند کلاسیک و یا مدرن در ساختمان ویلایی خود استفاده کنید .

از گرانترین پرده تا ارزان ترین آن ها و یا پرده های آماده یا توری و … می‌تواند انتخاب شما باشد.

بهتر است برای انتخاب بهترین پرده نکاتی را رعایت کنید و یا مواردی را در نظر بگیرید که باعث زیباتر شدن خانه شما شود به عبارتی پرده خانه شما با سایر وسایل خانه هماهنگی داشته باشد تا باعث جذابیت و زیبایی بیشتر خانه شود ، باید حتماً به مواردی مانند سبک دکوراسیون داخلی ویلا و انتخاب مبلمان شیک برای ویلا و یا رنگ و دیزاین دیوارها ، کفپوش ، میزان بودجه و یا آب و هوای منطقه در نظر گرفت .

برای مثال مشخص است که پرده مناسب ویلایی که دارای یک طرح  سنتی و مبلمان سنتی ایرانی است با پرده ‌ای که برای یک ویلا که سبک معماری آن و دکوراسیون آن مدرن است کاملاً متفاوت می‌باشد ، شما باید سبک خود را در نظر بگیرید و سپس پرده مناسب را انتخاب کنید .

پرده برای ویلا

چند نوع پرده ی مناسب برای ویلا !

پرده‌ سلطنتی

پرده ی سلطنتی  برای ویلا با پارچه ‌های مخمل کالیفرنیا و یا حریر بسیار زیبا و به دلیل تناسب با فرهنگ ایرانی بسیار پرطرفدار می‌باشد و از آن می‌توان به عنوان بهترین سبک کلاسیک برای پنجره متوسط و بزرگ ساختمان‌های ویلایی دانست.

پرده برای ویلا

 پرده ساتن

این پرده ها به دلیل لطافتی که دارند برای ویلا های مناطق معترض و گرمسیر بسیار مناسب می‌باشد و می‌توانید از این نوع بدون آستری نیز استفاده کنید .

 پرده زبرا

پرده زبرا به صورت دو لایه و راه راه و از جنس های توری و پارچه ساخته می‌شود و با چرخش این لایه ها روی هم می‌توان دو سطح نور دهی ایجاد کند ، به این صورت که وقتی راه‌های توری بر روی هم قرار بگیرند پرده حالت سایه روشن داشته و وقتی که تور و پارچه برهم منطبق باشند نور کمتر عبور داده می‌شود.

از ویژگی‌های این پرده می‌توان به نصب آسان ، قیمت مناسب ، زیبایی و آماده بودن آن در اندازه‌های استاندارد اشاره کرد ، برای همین نصب آن برای ویلا بسیار راحت است فقط کافی است ابعاد پنجره ها را محاسبه کرده و سفارش خود را انجام دهید .

پرده سیلوئت

یکی از جدیدترین پرده های مدرن و دارای مکانیزم پرده سیولئت می‌باشد که از دو لایه موازی پارچه نازک توری یا ساخته شده و در فضای این دو لایه نوارهای عمود بر آن ها با فاصله یکسان طوری دوخته می‌شود که با کشیدن باتومی و حرکت لایه ‌های روی نوارها بتواند حالت عمود ، زاویه‌ دار یا مماس با توری ایجاد کنند .

به دلیل اینکه این نوارها از پارچه‌ های ضخیم تر انتخاب می‌شوند اندازه زاویه ‌ای که با رویه ایجاد می‌کنند میزان نور ورودی را مشخص می‌کند . وجود لایه سوم باعث کنترل بیشتر نور ورودی و حریم خصوصی شده و تاثیر زیادی بر جلوگیری از هدر رفتن گرما دارد .

پرده رومن

اگر یک دکوراسیون مدرن را انتخاب کرده‌اید پس باید بگوییم که بهتر است پرده رومن را برای ویلای خود انتخاب کنید .

این پرده می‌تواند بی اندازه محیط را لوکس و زیبا نشان دهد .

پارچه ‌ای که در دوخت و پرده رومن مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند مطابق سلیقه شما باشد و هر نوع پارچه ای مانند کتان ، نخ پنبه ،ساتن و ابریشم را می‌توانید برای دوخت این پرده انتخاب کنید .

پرده شید

پرده شید به صورت رولی باز و بسته می‌شود و از یک لایه پارچه ساخته شده است .

پرده شید قیمت ارزان‌ تر و مناسب ‌تر نسبت به پرده های مدرن دارد .

سادگی و نصب آسان این نوع پرده از مزایای آن می‌باشد برای همین پرده شید بسیار پر کاربرد می‌باشد و از آن در ویلاها ، هتل ها و اقامت های تفریحی که پنجره‌های زیاد دارند استفاده میشود و بسیار انتخاب مناسبی میباشد .

این نوع پرده برای ویلا دارای طرح و رنگ‌های متناوب می‌باشد و یکی از ویژگی‌های مهم آن این است که به شما امکان چاپ طرح و لوگوی هتل و یا سازمان خاصی را بر روی آن می‌دهد .

 

نکته ی پایانی !

انتخاب پرده برای ویلا مانند طراحی داخلی ویلا مسئله مهمی می‌باشد و شما باید نکاتی مانند : تنظیم نور ، حفظ حریم خصوصی ، سبک طراحی و دکوراسیون داخلی ، قیمت  مناسب ، رنگ دیوارها و … در نظر بگیرید و سپس پرده مناسب را برای ویلای خود انتخاب کنید .

هر نوع پرده کارایی خاصی دارد ، برای مثال پرده رومن برای سبک مدرن مناسب است و یا برای سبک کلاسیک پرده های سلطنتی مناسب است و پرده شید برای تنظیم نور .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *