با نکات انتخاب کاغذ دیواری برای ویلا آشنا شوید

کاغذ دیواری برای ویلا

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری برای ویلا، در نظر گرفتن سبک طراحی ویلا و نوع دکوراسیون آن است. کاغذ دیواری نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد و در رنگ‌ها و طرح ‌های مختلفی در بازار موجود است.
انتخاب رنگ کاغذ دیواری یکی از مهمترین تصمیمات در دکوراسیون داخلی است که تاثیر قابل توجهی بر انرژی فضا و همچنین احساسات افراد دارد. رنگ‌های روشن به دلیل توانایی شان در افزایش اندازه و آشکارسازی فضا، انتخاب بسیار مناسبی برای کاغذ دیواری هستند. برای این کار باید نکات مختلفی مانند مبلمان، لوازم دکوری، اندازه اتاق، نور و محیط را در نظر گرفت. اگر اتاق کوچک باشد انتخاب رنگ روشن باعث بهتر شدن احساس فضای بزرگ تر می‌شود، اما اگر اتاق شما بزرگ باشد می‌توانید از رنگ‌های تیره استفاده کنید تا فضا را گرم تر و بهتر نشان دهد.
در انتخاب رنگ حتماً به پالت رنگی دقت کنید و می‌توانید از ترکیبات رنگی مختلف استفاده کنید برای مثال انتخاب یک رنگ پایه و ثابت مانند سفید و کرم که رنگ روشن است و سپس افزودن جزئیاتی از رنگ‌های دیگر به تنوع و زنده شدن فضا کمک می‌کند.

انواع رنگ روشن کاغذ دیواری برای ویلا

۱ . سفید : رنگ سفید احساس آرامش، تمیزی و سادگی را به محیط می‌بخشد. این رنگ به عنوان پایه ‌ای برای ترکیب با رنگ‌های دیگر بسیار مناسب است.

۲ . صورتی : رنگ صورتی باعث ایجاد احساس دلپذیری و شادابی به محیط می‌شود و می‌تواند فضا را به طرز چشمگیری زنده کند.

۳ . طوسی روشن : اگر به دنبال یک رنگ خنثی و گرم هستید، طوسی یک گزینه بسیار عالی در بین رنگ ها است. این رنگ به فضا ، گرما و حس خوب می‌بخشد.

۴ . بژ روشن : بژ روشن نیز یکی از گزینه‌های محبوب در بین رنگ‌های دکوراسیون داخلی است و باعث ظرافت بخشیدن به ویلا می‌شود.

رنگ روشن مناسب کاغذ دیواری

چند نکته مهم قبل از خرید کاغذ دیواری

۱ . داشتن طرح و ایده

حتماً قبل از رفتن به فروشگاه‌ های کاغذ دیواری، ایده و طرحی واضح و شفاف از آن چیزی که مد نظر دارید را همراه داشته باشید و حتماً با آشنایی قبلی به سراغ خرید کاغذ دیواری بروید.

۲ . هدف از خرید کاغذ دیواری

قبل از خرید کاغذ دیواری برای ویلا این نکته را در نظر بگیرید که آن را برای چه کاری می‌خواهیم؟ برای مثال آرامش، نشاط، زیبایی و … و طرح متناسب با هدف خود را انتخاب کنید.

۳ . توجه به رنگ دکوراسیون

باید طرحی را انتخاب کنید که با دکوراسیون داخلی شما هماهنگی داشته باشد و باعث زیباتر شدن محیط منزلتان شود. اهمیت دادن به این نکته خیلی مهم است زیرا که عدم هماهنگی طرح و رنگ برای خانواده احساس آشفتگی و خستگی ایجاد می‌کند.

۴ . مقدار بودجه

شما باید هنگام انتخاب رنگ کاغذ دیواری به بودجه خود توجه داشته باشید، زیرا با توجه به کیفیت قیمت کاغذ دیواری نیز متفاوت است و شما با توجه به بودجه‌ی خود می‌توانید بهترین نوع را انتخاب کنید.

 ۵ . مساحت

هنگام خرید کاغذ دیواری باید از قبل مساحت را در نظر گرفته باشید و طبق مساحت مورد نیاز خود اقدام به خرید رول ‌ها کنید.

۶ . کاغذ دیواری اتاق خواب و پذیرایی

در دکوراسیون مدرن بهتر است کاغذ انتخابی دارای طرح ساده و یا تک رنگ باشد. انتخاب کاغذهای ساده و تک رنگ علاوه بر ایجاد حس سادگی ، خسته کننده نیست و ست کردن آن با دکوراسیون های دیگر راحت تر است.
حتماً نباید برای کل دیوارهای پذیرایی از کاغذ دیواری استفاده کنید. شما می‌توانید یک نقطه کانونی را در دکوراسیون خود انتخاب کنید و در آن قسمت از کاغذ مناسب استفاده کنید، برای مثال پشت میز تلویزیون.

برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق باید به این مسئله توجه کنید که اتاق خواب برای چه شخصی است؟ برای مثال انتخاب کاغذ برای اتاق پسر نوجوان با اتاق خواب دخترانه متفاوت است و باید طرح و رنگ آن متناسب با شخص مورد نظر انتخاب شود.

مطالب بیشتر: با انواع کف سازی حیاط ویلا آشنا شوید

نکته ی پایانی

کاغذ دیواری برای ویلا شامل طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی است و شما هنگام خرید با تنوع زیادی روبرو می‌شوید. برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب باید نکات مختلفی مانند: توجه به رنگ دکوراسیون، مقدار بودجه، مساحت مورد نیاز، مکان مناسب برای نصب کاغذ دیواری، دقت در انتخاب رنگ را در نظر بگیرید و سپس بهترین کاغذ دیواری را برای محیط مورد نظر انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *